fbpx
Суспільство
Як три дівчини в Ірпені втілили мрію дитинства і врятували сотні тварин

В кінці квітня Іра, Таня і Тая відкрили в Ірпені справжній притулок для тварин. Дівчата випросили у міськради будиночок ще радянського будівництва, самі зробили в ньому ремонт, відкрили сайт, створили групи в соціальних мережах і почали приймати вихованців.

Вдень в притулку чергує Тая, а Таня та Іра – заробляють. Таня працює в IT-компанії, а Іра створює комунальне підприємство. Гроші на лікування вихованців дівчата збирають в соціальних мережах, але частіше доводиться витрачати власні кошти.

Іноді доглядати за тваринами допомагають підлітки після занять. Одна з oргaнiзaторів притулку, Таїсія, розповіла сайту “Сегодня” про те, як втілити мрію дитинства і допомогти тваринам.

“Найскладніші часи настають, коли кішки вже погуляли”

Я вже п’ять років займаюся допомогою тваринам. Ніколи не могла пройти повз кинутого малюка. Згодом з’явилася проблема: куди ж їх усіх нести

Можна перетримувати в приватних клініках, але це дорого. І ось ми відкрили свій міні-притулок. Зараз у нас живуть п’ять собак, чотири дорослих кота і десять маленьких кошенят. У всіх різні історії.

Одному коту намагалися вуха відрізати, кошенят знайшли просто на смітнику. Всі вони з різних послідів, це не брати і сестри.

Ми виживаємо за рахунок благодійників. Це не робота, це все на волонтерських засадах. Я живу з молодим чоловіком, він мене повністю підтримує і допомагає в фінансовому плані.

Ще я трохи працюю фрілансером. У нашому офісі адаптації найбільше часу проводжу саме я. А дівчатка працюють повний день, більше фінансово вкладаються в справу.

З Ірою, це наша глава, ми познайомилися в соціальних мережах. Ми обидві з Ірпеня, у мене була підопічна собачка. Вона запропонувала мені допомогти, так і познайомилися. Це було років три тому.

Читайте також: ВЧЕНІ НАЗВАЛИ ПРОДУКТИ, ЯКІ НАС ВБИВАЮТЬ

А ось з Танею я познайомилася через Іру. Вона запропонувала допомогу в якості дизайнера: робить нам листівки, логотипи. Ми втрьох зійшлися в одну команду. Працюємо в Ірпені і Коцюбинському.

Ірпінь – невелике місто, але ми не можемо на всі прохання відреагувати. Дуже часто телефонують люди: знайшли цуценят. Але у нас немає стільки місця, щоб забрати всіх.

Найбільш складні часи настають, коли кішки вже погуляли, і на вулицях з’являються бездомні кошенята. Весь стаціонар ветклінік зайнятий, а без щеплень ми не беремо до себе тварин. Якщо у тварини прихований вірус, у нас захворіють всі.

Коли беремо тварину, відразу ведемо до ветеринара. Якщо немає ніяких захворювань, прищеплюємо і тільки після карантину забираємо до себе. У нас був сумний досвід з цуценям…

Всіх забрати неможливо, але намагаємося приїхати, зробити фото. Розповісти, що в такому-то місці є кинута собака або кішка. Буквально два дні тому люди знайшли дев’ять цуценят. Одного ми забрали до себе.

А інших допомагаємо пристроювати. Четверо вже віддали в добрі руки і четверо ще залишилися. Вони знаходяться на вулиці, але люди, які їх знайшли, опікують малят. Ми допомогли інформацією, зробили фото. І результат непоганий.

Коли знаходимо або нам приносять тварину, відразу щеплюємо, після щеплення два дні спостерігаємо, чи немає побічних ефектів. Ось взяли недавно цуценя.

Чотири дні воно знаходилося в клініці. Одне щеплення коштує 250 гривень, доба стаціонару – 100 гривень. Тільки щеплення і перетримка в клініці обійшлася нам вже в 650 гривень.

Іноді люди, які знаходять цуценят, кошенят і приносять нам, хочуть допомогти і оплачують щеплення. Якщо це хвора тварина, то сума лікування може досягати і 1000 гривень на день.

“Притулок мріяла відкрити з дитинства”

Взагалі сам центр з’явився в кінці минулого року. Тоді ми орендували приміщення в Коцюбинському. Але там почалися проблеми з сусідами.

Сусідство з тваринами не всім подобається, хоча у нас на той момент було всього п’ять котів і три цуценяти. Через скарги переїхали. Знайшли підвал, це були дуже погані умови, але з тваринами нікуди більше брати нас не хотіли.

І ось тільки 29 квітня заїхали в Ірпінь, в цей будиночок. Іра через міськраду домовилася, нам виділили будиночок. Ремонт робили повністю своїми руками.

По вихідних. Хотілося з “радянського будиночка” зробити приємне приміщення. Фінансово дуже допомагали небайдужі люди, багато хто приходив і допомагав фарбувати стіни, віддавали меблі, техніку. Нам дали холодильник і пилосос.

Всі діти мріють відкрити свій притулок для тварин, носяться з цуценятами та кошенятами. У всякому разі, у мене так було.

Звичайно, якщо знайти старі дівчачі анкети, багато дівчаток писали, що мріють зібрати нещасних тварин в своєму притулку.

Коли стала старшою, з’явилися можливості і тут я зрозуміла, що можу допомагати. І бачиш, що взяв одне кошеня, а там ще десять, узяв одне цуценя, а там ще двадцять.

І тоді питання створення притулку зі своїм приміщенням стало дуже гостро. Ось у нас є дві собаки-інваліда. Де їх можна тримати, крім як не в притулку?
Допомогти дівчатам можна, звернувшись по одному з номерів телефону: 063 767 96 37 Таїсія, 063 595 40 28 Таня

Притулку потрібні робочі руки, гроші на лікування тварин, корм. Ще дівчата намагаються прилаштувати десять крихітних кошенят.

Читайте також: ЩО СТАНЕТЬСЯ З ТІЛОМ, ЯКЩО З’ЇДАТИ ПО ДВА ЯЙЦЯ КОЖЕН ДЕНЬ

facebook