fbpx
Наука
Як уникнути оновлення до Windows 10

Два способи уникнути оновлення до Windows 10

З моменту виходу Windows 10 Microsoft всіма силами намагається переконати користувачів в тому, що оновлення їм життєво необхідно. Не так давно компанія виставила ультиматум – відмовитися від апгрейда виявилося практично неможливо, хочуть цього люди чи ні. Оглядачі  Gazeta поділилися інструкція про те, як уникнути примусового поновлення системи в разі, якщо ви хочете прийняти рішення про встановлення Windows 10 самостійно.

Microsoft налаштована досить оптимістично щодо всесвітнього оновлення комп’ютерів до Windows 10: до 2018 року вона сподівається подолати позначку в 1 млрд пристроїв з новою операційною системою.

Менш ніж за рік Microsoft вдалося роздобути у свої ряди понад 300 млн пристроїв на Windows 10. При цьому навряд чи цифра була б настільки вражаючою, якби не агресивні дії компанії, які часом змушують користувачів встановити нову версію ОС.

Постійні пропозиції оновитися, від яких вже не можна відмовитися, безкоштовне поширення системи, ексклюзивні проекти для Windows 10 – все це є частиною великого плану компанії з підкорення комп’ютерів по всьому світу.

Незважаючи на всю красу системи, багатьом не потрібно оновлення і вони бажають залишитися на улюбленій «сімці» або навіть XP. Але у Microsoft інше бачення, тому компанія постійно змінює систему оновлень, і з кожним разом відмовитися від пропозиції стає все важче.

Пропозиція може з’явитися в будь-який момент роботи системи. Крім цього, все більше скарг з’являється про те, що система оновилася навіть без попередження користувача. Варто на кілька хвилин відійти від комп’ютера, і в цей момент може початися процес установки нової системи. Або ж установка Windows 10 може статися після перезавантаження системи під час установки нового пакету оновлень.

alido-1

Також постійні зміни відбуваються і з вікном поновлення. Спочатку з нього пропала можливість відмовитися від апгрейда, і вибір стояв тільки між «Оновити зараз» і «Оновити вночі». При цьому звичайне закриття вікна не допомагає – незабаром воно з’являється знову.

Зараз же, коли до закінчення безкоштовного оновлення залишилося менше двох місяців, Microsoft йде ва-банк і просто не дає відмовитися від нього.

Звичайно, в Microsoft стверджують, що вибір завжди залишається за користувачем, але зараз правила стали ще суворіше, тому система дозволяє змінити час оновлення всього один раз, після цього процес почнеться автоматично.

Але якщо користувачеві необхідно більше часу, щоб зважити всі за і проти, або ж він панічно боїться втратити свою стару добру операційну систему, то є кілька способів відстрочити судний день оновлення.

Простий метод

За оновлення системи відповідально додаток Get Windows 10 (GWX). Саме воно виводить всі ці настирливі повідомлення і вікна. Додаток з’явилося на всіх комп’ютерах з Windows 7 і 8 / 8.1 після оновлення системи і захищене від видалення.Навіть не варто намагатися позбутися від нього, тому що додаток в будь-якому випадку знайде спосіб повернутися в систему в ході чергового оновлення.

Все, що пов’язано з переходом на Windows 10, потрапляє в комп’ютер через дрібні оновлення системи, тому найдієвіший спосіб – просто відключити всі оновлення.

Після цього, якщо надходили пропозиції про оновлення системи, варто провести чистку комп’ютера. З цією метою багато ентузіастів випускають власні утиліти, які видаляють всі, що якось пов’язано з настирливим апгрейдом.

Але варто бути обережним. По-перше, утиліти написані ентузіастами, повної гарантії коректної роботи немає, тобто в рідкісних випадках вони можуть зіпсувати щось у системі.

Видалення оновлень вручну

Відключення автоматичних оновлень загрожує тим, що через це будуть пропущені критичні оновлення, що виправляють проблеми системи і захищають від нових загроз. Тому варто вибірково видалити тільки ті апдейти, які відповідають за установку утиліти GWX.

На Windows 7 в «Центрі оновлень» потрібно знайти оновлення під кодами KB3035583, KB2952664, KB3021917, KB2977759 і KB3083710; в Windows 8 – KB3035583, KB2976978 і KB3083711. Їх потрібно видалити з комп’ютера.

Діяти можна і через командний рядок (CMD). Потрібно запустити її і ввести наступний рядок: wusa / uninstall / KB: 3035583. І зробити це з усіма номерами зі списку вище – тими, що є в системі. І після перезавантаження вам також доведеться йти в центр оновлень і позначати «шкідливі», щоб система знову їх не встановила

Крім цих пакетів є ще кілька, які можуть встановити GWX, хоча Microsoft випускала їх для інших цілей: KB30383710, KB3035583, KB2990214, KB3014460, KB3083711, KB3021917, KB2977759, KB2976978 і 2952664. Після цього потрібно заборонити системі здійснювати оновлення на рівні реєстру, щоб ці пакети не повернулися після перезавантаження системи.

Наступний крок – потрібно заборонити ОС оновлення на рівні реєстру. Для цього потрібно створити ключ DWORD 32-біт з ім’ям DisableOSUpgrade за наступними адресами (якщо потрібного розділу немає, його теж потрібно створити):

  • HKLM \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows \ WindowsUpdate , Значення DWORD: DisableOSUpgrade = 1
  • HKLM \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ WindowsUpdate \ OSUpgrade , Значення DWORD:  ReservationsAllowed = 0

Додатково можна ввести рядок:  HKLM \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows \ Gwx , значення DWORD:  DisableGwx = 1

І не забудьте перезавантажити систему. Після цих маніпуляцій пропозиції з переходом на Windows 10 повинні пропасти.

Також не варто забувати про те, що система скачала всі необхідні для апгрейда файли, тому їх потрібно видалити. Робиться це стандартною утилітою «Очищення диска». Після сканування системи потрібно просто натиснути кнопку «Очистити системні файли».

 

 

 

Джерело:navkolonas.com