fbpx
Світ
Як вакцинують дітей у Австралії: досвід українки

Тема вакцинації дітей – одна з найбільш обговорюваних серед українських батьків вже багато років. Хтось підтримує, хтось категорично проти. А як з щепленнями йдуть справи в інших країнах?

Своїм досвідом щеплення дітей поділилася українка Ольга Лескакова, яка не так давно переїхала з сім’єю жити в Австралії.

“Тимофій в Україні був щеплений тільки БЦЖ у віці 7 днів. Надалі у нас там з щепленнями не склалося. – Спочатку був гіпертонус кінцівок, і невролог не рекомендувала, після року вирішили вже робити, але ми пішли в садок і підчепили спочатку Коксакі, потім герпес – про щеплення знову довелося забути.

Як це відбувається тут. В Австралії вакцинація – обов’язкова. Все за графіком, без варіантів. Коли ми приїхали невакциновані практично нічим майже 2 роки, медсестра, до якої ми пішли на звичайний огляд і взяття на облік, округлила очі і жваво почала прямо при мені дзвонити у всілякі інстанції зі тривогою та словами: “Він не вакцинована нічим! Так, ЙОМУ 21 місяць! Так, не вакцинований взагалі нічим!” Я прям спітніла від переживання різко.

На наступний день мені почали дзвонити з міської ради. А ще через день прийшов лист від держдепу на предмет вакцинацій дитини. Вирішили нам складати персональний графік на державному рівні. Дуже багато галасу даремно.

Я плюнула на весь цей кіпіш, пішла до найближчого GP, який знаходиться в медичному центрі прямо в торговому центрі. Він, після таких же квадратних очей через відсутність вакцинації, тільки запитав, чи немає яких-небудь проблем зі здоров’ям у дитини. Коли я поцікавилася, чи буде він його хоча б оглядати перед щепленням – ну там, стандартні температура або горло – навіщо? Він же хепі? – Хеппі, кажу, ще як хепі – ну тоді і оглядати не будемо.

Все. І жваво вкололи Тимосі три вакцини – Інфанрікс Гекса (якої в Україні днем ​​з вогнем не знайдеш вже років зо три, напевно), і ще дві якихось потрібних. Прямо в торговому центрі. Ось так прийшли – і зробили. Безкоштовно. Без черги. Без аналізів і тривалих дискусій.

А потім, щоб Тимофій перестав кричати, прямо в маніпуляційній медсестра почала пускати мильні кульки. Прямо в маніпуляційній, там, де всякі шприци і все стерильно. Мильні кульки.

Реакції на щеплення не було. Я, перелякана українськими вакцинами, заготовила Нурофен-панадол. Це ж відразу три ін’єкції! А не стало в нагоді. Може пощастило, а може вакцини нормальні. І ніжки-ручки не віднімаються від них.

Через місяць треба повторити. Я задоволена! “

Читайте також: Якщо дитину сварить чужий дорослий: поради батькам, як реагувати правильно

Джерело.

facebook