fbpx
Лайфхаки
Як вас можуть обдурити в ювелірних магазинах

Обман в ювелірних магазинах – поширене явище. Але, якщо знати про хитрощах, якими користуються продавці, можна вибрати якісний виріб за розумною ціною.

Під час кризи попит на ювелірні вироби знижується, тому що вони не предмет першої необхідності. У надії залучити покупців ювелірні магазини виставляють в продаж вироби за дуже низькою ціною. Але чудес не буває.

Ціна на сировинне золото за останні 10 років якщо і знижувалася на якийсь термін, все одно виходила в плюс. Тому всі рекламні обіцянки  – всього лише хитрощі.

Вас можуть ввести в оману щодо справжньої вартості прикрас декількома способами. На які хитрощі йдуть магазини.

1. Дешевий сплав замість ціннішого

Найпоширеніша золота проба – 585. Ця цифра означає, що в одному кілограмі сплаву, з якого зроблена прикраса, присутній 585 грамів чистого золота. Також можуть зустрічатися прикраси 750 проби, вони дорожчі.

У магазинах ви можете знайти вироби, на яких будуть стояти і інші проби, наприклад 375 або 500. Таке золото цінується менше, в ньому багато домішок. У нього гірше експлуатаційні якості. Не дивно, що і коштують такі прикраси дешевше.

Проблема в тому, що магазини часто не акцентують увагу на відмінностях в якості металу, а більшість покупців впевнені, що купують товар 585 проби.

2. Проби не на всіх частинах вироби

Згідно із законом, у разі, якщо прикраса складається з декількох елементів, проба повинна стояти на кожному. Звичайно, якщо всі ці частини зроблені з дорогоцінних металів. Але нічого не заважає ювеліра з’єднати в одному виробі невеликі золоті деталі і банальну нержавійку. Така прикраса буде коштувати дешевше, а попит на нього буде вище.

Якщо ви бачите, що проба є тільки на частині вироби, це дуже схоже на бажання завищити його вартість в очах покупців. Особливо уважними потрібно бути з браслетами. Часто з дорогоцінного металу виконують тільки ланцюжок, а намистини і підвіски роблять з дешевих сплавів.

3. Невідповідність каратності реальному складу сплаву

Звичайно, великі ювелірні магазини такими речами не займаються. Швидше, це виверт, якої грішать ринкові торговці і невеликі магазинчики. Наприклад, така ситуація є типовою для турецького золота, яке люблять через низьку ціну.

У продаж надходять вироби, вироблені не в Росії. На них коштують не звичні всім проби, а відбитки за європейським стандартом, в каратах. Покупцеві з незвички складно зорієнтуватися. Хоча професіонал неозброєним поглядом побачить невідповідність реальної якості сплаву заявленої пробі.

Доходить до смішного: на виробах вказують найвищу пробу 24 карата, що відповідає 99% чистого золота в складі, а на ділі прикраса зрадницьки яскраво відливає червоним кольором, видаючи частку міді в лігатурі сплаву не менше 25%.

Щоб вам було простіше орієнтуватися, ось співвідношення двох метричних систем:

24 карата – 999 проба;
23 карата – 958 проба;
18 карат – 750 проба;
14 карат – 585 проба;
12 карат – 500 проба;
9 карат – 375 проба.

4. Легковагі вироби під виглядом повновагих

Ще одна поширена виверт ювелірних магазинів – продаж легкого вироби під виглядом повноцінного прикраси. Виглядати це може так. Припустимо, береться золотий кулон, в обрамлення з дорогоцінного металу вставляється великий і важкий фианит – напівдорогоцінне каміння. В інформації про товар вказується сукупна вага каменю і його металевого обрамлення, і вага цей виглядає цілком істотно для ювелірної прикраси.

На ділі металу у виробі використано вкрай мало, а основна вага припадає на синтетичний камінь. Також можливі варіанти, коли для економії металу виготовляються порожнисті прикраси або опуклі тільки з одного боку. Виглядають вони при цьому як повноцінні вироби, а виробляти їх дешевше.

5. З’єднання дорогоцінних і недорогоцінних каменів в одному виробі

Найобразливіша виверт. Наприклад, ви купуєте кільце з діамантами , як зазначено на етикетці. І діаманти там дійсно є. У тій розсипи каменів, якими всипане ваше колечко, діамантів цілих три штуки: найменші і непомітні. Решта – фіаніти, куди більш дешеві камені.

Ще можуть використовуватися синтетичні камені замість натуральних. Мова не йде про пластмасових або скляних імітації. Синтетичні камені вирощують особливим способом, який імітує природний процес формування каменю. На виході вийшло виріб має структуру, аналогічну натуральної, і може бути навіть більш насиченим і красивим за кольором.

Відрізнити штучний камінь під силу тільки професіоналові-геммологи. Солідні фірми обов’язково вкажуть на етикетці, якщо камінь у виробі ненатуральний. Шукайте позначки на кшталт «синтетичний рубін» або «вирощений смарагд».

Читайте також: 8 КРОКІВ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ВАМ ОТРИМУВАТИ ЗАДОВОЛЕННЯ ВІД ЖИТТЯ

Як вибрати якісне ювелірну прикрасу

На щастя, більшість прийомів легко розпізнати. Досить купувати коштовності в великих магазинах, які піклуються про свою репутацію, і читати бирку вироби до того, як радіти занадто низькою ціною. При належній уважності ви побачите згадка, що в кільці використані не тільки діаманти, а й напівкоштовні камені, а реальну вагу золота невеликий, та й проба не настільки бездоганна.

Відсіявши неякісні прикраси, ви зрозумієте, що вартість дійсно цінних ювелірних виробів не така вже низька. Тому що хороше золото не може коштувати дешево.

Єдиний розумний спосіб заощадити на ювелірних прикрасах – купувати старі вироби. Але вибирайте тільки ті місця, де вам нададуть сертифікат на прикрасу і візьмуть на себе відповідальність за відповідність всіх заявлених характеристик реальним якостям вироби.

Джерело.

facebook