fbpx
Суспільство
Як відбувається перерахунок пенсії для військових пенсіонерів

“Я – військовий пенсіонер (МВС), отримую пенсію і працюю, оформлений на підприємстві офіційно. Чи належить мені перерахунок пенсії через 2 роки, як тим, хто працює і отримує трудову пенсію в загальному порядку?” – Ігор Брагін, м Київ .

Відповідає Василь Сегін , юрист приватної практики в області захисту прав громадян:

“У питанні мало інформації для детального аналізу.Але відразу можна порадити, щоб ви звернули увагу на наступні моменти: за загальним правилом, відповідно до статті 44 Закону України” Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб “(далі Закон), пише “Сегодня”.

Розміри пенсій особам з числа військовослужбовців строкової служби та членам їх сімей, які отримують пенсію в органах Пенсійного фонду України, підлягають перерахунку у випадку, передбаченому частиною другою статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пен іонному страхування “.

Разом з тим відповідно до статті 63 Закону, всі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, в порядку і розмірах, передбачених Кабінетом міністрів України.

На сьогодні таким порядком є ​​Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 (далі – Порядок).

тім, Порядок не передбачає перерахунок пенсій колишнім працівникам міліції, які отримують пенсію на пільгових умовах Закону, з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

У той же час Кабінетом міністрів зараз розглядається питання про внесення змін до Порядку для врегулювання даного питання.

Також слід враховувати, що, згідно з постановою Кабінету міністрів України від 17 липня 1992 року №393 “Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом.

Читайте також: ОВОЧІ НОВОГО ВРОЖАЮ Б’ЮТЬ ЦІНОВІ РЕКОРДИ: ЩО БУДЕ ДАЛІ

Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей “в вислугу років осіб, зазначених у пункті” ж “статті 1-2 Закону, додатково зараховується час безперервної роботи (з дня призначення після звільнення зі служби в про Ганах внутрішніх справ (міліції) на посадах в Міністерстві внутрішніх справ або Національної поліції (їх територіальних органах та установах).

Які заміщаються державними службовцями, а в навчальних, медичних установах і науково-дослідних установах – на будь-яких посадах.

При цьому слід мати на увазі , що зарахування страхового стажу, набутого після звільнення зі служби, до вислуги років Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” не передбачено.

facebook