fbpx
Суспільство
Як визначити, чи є хропіння ознакою небезпечного захворювання

“Як без обстежень зрозуміти, що хропіння – це ознака aпное?” — Максим Бережний.

Відповідає Юрій Погорецький, сомнолог, глава Української асоціації медицини сну:

Ви вірно кажете: не завжди хропіння – це наслідок aпное. У той же час не завжди aпное супроводжується “руладами”. Проте зупинка дихання уві сні є мінімум у кожного другого українця, якщо точніше – більш ніж у 60% населення.

На жаль, однозначно підтвердити або спростувати ваші сумніви може тільки обстеження на сомнографі.

Але є і непрямі ознаки aпное. Майже напевно є зупинка дихання уві сні, якщо людина бачить сни, в яких знаходиться у вузьких приміщеннях, намагається втекти від переслідувачів, не може виринути, поміщена у замкнутий простір.

Якщо зазначені сни супроводжуються на ранок тахікардією та головним болем, ви прокидаєтеся у пригніченому настрої і сонливими, то просто дуже необхідно поспішити до сомнологи. Також може вказувати на aпное підвищення холестерину і цукру в крові.

Наслідки короткочасної зупинки дихання образливі. Кисневе голодування призводить до порушень у роботі головного мозку, через що реакції людини сповільнюються.

І, наприклад, кожне третє ДТП відбувається через те, що людина має неповноцінний сон.

Крім того, через неповноцінний сон порушується вироблення соматотропіну – гормону, який відповідає за переробку жиру в енергію. У підсумку в перспективі людина набирає вагу, навіть сидячи на самій суворій дієті.

І навпаки, налагодження сну прискорює нормалізацію ваги. Не називаючи імені, скажу, що один пацієнт, лише налагодивши сон, скинув 72 кг протягом року!

Читайте також: ЧИ МОЖНА КОРИСТУВАТИСЯ КОСМЕТИКОЮ ПІСЛЯ ТОГО, ЯК У НЕЇ ВИЙШОВ ТЕРМІН ПРИДАТНОСТІ

Наслідок неповноцінного сну – виникнення онкозахворювань. Безумовно, однозначний знак рівності між неякісним сном і раком ставити не можна. Проте така ймовірність існує.

Справа в тому, що нестача сну порушує гармонійну роботу імунної системи. А адже вона знищує дефектні клітини, які утворюються щодня і у всіх людей.

Взаємозв’язок неповноцінного сну і виникнення раку виявили в ході експерименту дослідники Чиказького університету.

Вони вводили мишам пухлинні клітини, і у тих гризунів, яких вчені будили кожні дві хвилини, пухлини розрослися вдвічі більше.

Джерело.

facebook