fbpx
Авто
Як водії реагують на нове обмеження швидкості в 50 км/год: всі “за” і “проти”

Приладів у поліції немає, а підвищені штрафи ще не працюють. Уже майже два тижні українці в містах та селах їздять за новими правилами – з 1 січня уряд запровадив нове обмеження швидкості в місті.

Якщо в 2017 році максимальна швидкість на дорогах в населених пунктах становила 60 км/год, то зараз її знизили до 50 км/ч. Як пояснили в МВС, це дозволить знизити смертність пішоходів, які потрапили в ДТП. Крім того, за перевищення максимально дозволеної швидкості водіям буде загрожувати новий штраф – 3400 грн (раніше він становив 510 грн).

У той же час спікер нацполіціі Артем Шевченко каже, що поки приладів для вимірювання швидкості у поліції немає.

“Зараз у нас психологічний період звикання до новинки. Ми, поки ми не маємо чим вимірювати швидкість, даємо можливість звикнути до неї і прибрати ногу з педалі газу”, – зазначив він.

У свою чергу в патрульної поліції поки не говорять, як зниження швидкості вплинуло на ситуацію на дорогах.

Однак не всі нововведення вступили в силу. Так, автомобільний юрист Вадим Володарський звертає увагу, що нові штрафи поки не закріплені в Кодексі адміністративних порушень:

“За перевищення швидкості там вказані поки ще старі штрафи, і Кабмін ніяк на це вплинути не може. Тут потрібно голосування Верховної Ради. А ось новий швидкісний режим вже законно працює – в цьому випадку досить постанови уряду”.

За: “Не вельми задоволені ті, хто їздить 110 км/год”

Серед автолюбителів, які підтримали обмеження швидкісного режиму, виявився нардеп від БПП Володимир Ар’єв.

“Їзда за новими правилами 50 км/год (плюс 10 км/ч) триває у ворожому атмосфері. Мигають, сигналять. Один на евробляхи вчора обігнав і з питальним співчуттям у погляді постукав пальцями по шиї. Ну так, хто ж, крім п’яного, може так повзти? Шлях до цивілізованих стандартів буде довгим і буде супроводжуватися прокляттями”, – зазначив він днями на своїй сторінці в соцмережі.

Читайте також: ЗА ТОВАРИ З-ЗА КОРДОНУ ДОВЕДЕТЬСЯ ПЛАТИТИ ПОДАТКИ: ЩО ЗМІНИТЬСЯ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ

Киянин Віталій Грушко каже, що, за його спостереженнями, зараз на дорогах швидкісне обмеження дотримуються всього 10% водіїв.

“Уже другий тиждень їжджу не швидше 55-60 км/ч, але навіть на вузьких дорогах люди мені моргають, що я повільно їжу, – у всіх така прям поспіх. Але це обмеження цілком логічно в містах – через нього зменшуються пробки. чим повільніше ти їдеш, тим більше у тебе часу відреагувати, якщо хтось перед тобою загальмує.

Відповідно, на маленькій швидкості менше гальмівний шлях і більше пропускна здатність дороги, – каже він. – Хоча я і до цього не дуже швидко їздив – 70 км/год. Зараз на роботу доїжджаю за той же час. А проти обмеження виступають Ті, хто літає по місту 80-110 км/ч. Так що за минулі дні дискомфорт відчув тільки від тих, хто поспішає”.

Однак Віталій згоден, що було б розумно залишити на дорогах без світлофорів і наземних пішохідних переходів або просто на швидкісних магістралях в межах міста старе обмеження швидкості до 80 км/ч.

Автомобілістка Наталія Овчаренко теж їздить по-новому: “Намагаюся, але в потоці машин не завжди виходить. Доводиться їхати швидше з іншими, а буває і таке, що водії сигналять і блимають мені через низьку швидкості. Я розумію, чому незадоволені водії, які в пробках рідко коли їдуть швидше 30 км/ч. Але все-таки головне, через що знизили граничну швидкість, – турбота про здоров’я пішоходів”.

Проти: “Їздити важко і нудно”

Противники нового швидкісного режиму відзначають, що він не продуманий відразу з кількох причин.

“Найголовніше – зараз просто нічим контролювати перевищення швидкості. Я, як водій зі стажем, пам’ятаю, що кілька років тому Конституційний суд визнав як автоматичну, так і напівавтоматичну фіксацію швидкості автомобілів незаконною.

По-перше, наявними в Україні приладами неможливо точно встановити, хто був за кермом, а по-друге – не можна виключати людський фактор втручання в роботу приладу. Можливі фальсифікації.

Якщо ж водії почнуть всюди їздити 50 км/год, то в великих го пологах і на під’їздах до них з’являться величезні тягучки. Тому про це “обмеження” скоро всі забудуть доти, поки не з’являться нормальні прилади контролю, як за кордоном”, – вважає водій Андрій Мироненко.

Ще один автомобіліст, Леонід Головенко, вважає, що уряд намагається внести безглузді зміни в правила, які “написані кpoв’ю”.

“Крім прописаного в правилах дорожнього руху швидкісного режиму, є ще швидкість потоку, інтенсивність трафіку і цілі системи управління світлофорами, які розраховані на певний режим, порахований ні з повітря.

Це зроблено нібито для того, щоб зберегти життя пішоходу. Але поки пішоходи, а не тільки водії, в тій чи іншій мірі не почнуть дотримуватися основних заходів, на дорогах чекати якихось змін не варто”, – пояснює він.

Водій Віталій Цой також вважає, що зниження максимальної швидкості, за яку не штрафують, до 60 км / год – сумнівний захід. Але для наведення порядку на дорозі він пропонує штрафувати пішоходів: “Досить просто збільшити штрафи в 50 разів за перехід дороги в недозволеному місці, невключений поворотник і розвороти через подвійну суцільну”.

Нарешті, автомобіліст Юрій вважає, що по столиці стало складніше їздити: “Намагаюся їздити по місту 50 км/ч. Важко, нудно, заколисує. Схоже, що інші про цю норму не знають”.

Дорожні плани на 2018 рік

Дорожній експерт Мінінфраструктури Віктор Загреба оцінює новий режим позитивно, хоча відзначає, що це “несамодостатності нововведення” в плані безпеки на дорогах.

Він розповів, як буде продовжена реформа дорожнього руху в 2018 році: “По-перше, потрібно ввести аудит безпеки автодоріг на етапі їх проектування. У парламенті вже зареєстрований відповідний законопроект.

По-друге, нам потрібно розробити методику визначення ліміту швидкості, щоб на магістральних вулицях встановлювати обмеження швидкості вище, ніж в житлових кварталах”.

Джерело.