fbpx
Україна
Як все встигнути до Великодня: 10 важливих порад

Більшості людей доводиться поєднувати роботу і побутову підготовку до Великодня. Як встигнути все по господарству, не упустити головного, і не перевтомлюватися.

1. Вибрати богослужіння і скласти свою “програму-мінімум”.

Хтось звик брати участь в літургії у Великий четвер. А може бути, ви захочете побувати на тих службах, які пропустили в минулому році. Деякі богослужіння довші і більш напружені, і на них не підеш з малюком, якщо залишити його нікому. Сплануйте це.

2. Якщо ви об’єктивно не встигаєте, треба прийняти це і не здокоряти собі.

Ніщо так не отруює проживання Страсного тижня і підготовку до Великодня, як думки про свою неорганізованість і нікчемність. Робіть те, що можете!

3. Підлаштовувати господарські плани під духовні і не відволікатися.

Найбільш важливі служби припадають на кінець тижня, значить прибирання потрібно завершити в його перші дні. Щоб підготовка була успішною, не треба через кожні 10 хвилин сідати до комп’ютера і викладати фоточки чистих вікон і свіжого тіста. Будете потім писати драматичний кілометровий пост про те, що нічого не встигаєте.

4. Заздалегідь вирішити, що будете готувати, скласти список продуктів.

З ним буде простіше не накупити з голоду зайвого. Рясний і бездумно накритий великодній стіл (коли незрозуміло, хто це все буде їсти) загрожує розладом шлунка і псуванням продуктів. Краще приготувати свіженьке в середині тижня.

5. На початку тижня закупити частину продуктів для великоднього столу.

Ті, які добре зберігаються в холодильнику або не вимагають холоду. Набагато простіше по дорозі зі служби докупити сир і м’ясо, ніж всю Велику п’ятницю проходити по магазинах.

6. Дістати і підготувати форми, фарбу для яєць, прикраси, скатертини, кошики.

Викладіть все це багатство перед собою і зрозумієте, що у вас є, щоб в суботу не носитися в пошуках ошатного рушничка, попутно згадуючи, куди ж ви поділи ті миленькі підставочки для свічок.

7. Пекти паски краще у вівторок або середу.

Вони прекрасно збережуться, а ви не завантажите кінець тижня. Так, це порушує народну традицію “Зроби все в Чистий Четвер”, зате дозволить вам побувати на літургії і вечірньому читанні 12-ти Страсних Євангелій.

8. Фарбувати яйця можна доручити дітям – вони оцінять довіру.

А ви відпочинете. Втім, це творче заняття вдало вписується в будь-які вільні дві години – навіть в п’ятницю ввечері. Якщо ж ваші яйця – шедеври живопису, то краще вибрати час на початку тижня і зберігати їх в холодильнику.

Читайте також: ЩО МОЖНА І ЧОГО КАТЕГОРИЧНО НЕ СЛІД РОБИТИ У ЧИСТИЙ ЧЕТВЕР

9. Вчасно зупинитися і припинити справи, які явно неможливо встигнути за два дні до Великодня.

Переклеювання шпалер, прання ковдр, розбір захаращеного балкона – не головні завдання Страсного тижня. Все це почекає, і ви зі спокійним серцем розгребете ці завали після свята.

10. Просити рідних про конкретну допомогу.

Розібрати куточок, посидіти з дитиною, поки ви будете на службі, сходити за продуктами, вимісити тісто. Не беріть всю підготовку на себе, особливо, коли вам готові допомогти, але ви вважаєте, що краще вас ніхто не впорається. Можна проспати Великдень.

Джерело.

facebook