fbpx
Лайфхаки
Як захиститися від платних підписок операторів зв’язку

Нескінченна любов до грошей і недосконалість законів дозволили операторам стільникового зв’язку та їх партнерам перетворити телефони в справжні мінні поля. Тільки підриваються на них наші з вами гаманці.

Платні підписки – це справжнє зло. Вони з’являються раптово. Для їх активації достатньо одного випадкового тапа по екрану, після чого ваш рахунок щодня будуть потрошити на енну суму.

Звідки беруться платні підписки

Припустимо, ви захотіли послухати музику на смартфоні і ввели відповідний запит в мобільному браузері. Пошук видав список релевантних сайтів. Зайшовши на один з них, ви побачили заглушку з пропозицією переходу для прослуховування. Закрити її не можна.

Після тапа по заглушці вас перекинуло кудись на сторону оператора стільникового зв’язку, про що явно говорить адресний рядок браузера.

Картинка зроблена грамотно. Не зовсім одягнена панночка з музичним інструментом добре відволікає увагу. Білий текст на світло-сірому тлі важче побачити. Підписок, до речі, може бути скільки завгодно. Розумієте масштаб проблеми?

Деякі більш-менш підковані в технічному плані люди можуть обуритися: «Та який ідіот стане ТАК шукати музику?» З таким запитанням є хорошим показником незрілості мислення.

Оператори стільникового зв’язку, звичайно ж, вдають турботу про своїх клієнтів і роблять вигляд, ніби намагаються змінити ситуацію. Чого вони тільки не придумують: додатки, за допомогою яких можна перевірити наявність підписок, нові тарифи з ілюзією захисту від підписок і так далі.

Але як щодо зміни самого процесу? Чому б не зробити підтвердження згоди на зняття грошей більш явним? Наприклад, за допомогою відправки СМС?

Проблема в тому, що оператори отримують прибуток з платних підписок, а імітація турботи про клієнтів – це типове лицемірство. Бджоли проти меду.

Як захиститися від платних підписок

Єдиний надійний спосіб уберегтися від платних підписок – це створити додатковий (контентний) рахунок.

Після створення тематичного рахунку оператор зв’язку більше не зможе списувати гроші за платні підписки на послуги партнерів з вашого основного рахунку. Вам тільки залишиться тримати баланс контентного рахунку нульовим.

Тому переконайтеся, що вам не підключили автопополненія контентного рахунку з основного рахунку. Оператор зв’язку може нав’язати цю послугу, і тоді вся затія втратить сенс.

Зверніть увагу: контентний рахунок захищає від платних підписок на послуги партнерів оператора зв’язку. Якщо платна послуга надається самим оператором зв’язку, то гроші за неї все одно будуть списуватися з основного рахунку.

Читайте також: ЯК ЕКОНОМИТИ НА БЕНЗИНІ

Як створити контентний рахунок

На жаль, процедура відрізняється у різних операторів зв’язку і може змінюватися навіть в залежності від регіону. В одному випадку буде достатньо відправити USSD-запит, а в іншому доведеться йти в салон з паспортом. Телефонуйте в службу підтримки свого оператора і вимагайте чітких інструкцій. Це ваше право, гарантоване законом.

Телефони відділу підтримки:

  • «Білайн» – 8 800 700 06 11.
  • «Мегафон» – 8 800 550 05 00.
  • МТС – 8 800 250 08 90.
  • Теle2 – 8 800 555 06 11.

Як захистити дітей, батьків, бабусь і дідусів

  • Якщо є можливість, допоможіть їм створити додатковий (контентний) рахунок.
  • Якщо створення такого рахунку вимагає відвідування салону зв’язку, а людина не може туди прийти, оформите для нього новий номер на своє ім’я.
  • Контролюйте рахунок іншого абонента через особистий кабінет.

Таким чином ви зможете перевіряти наявність платних послуг і при необхідності їх відключати. Однак це менше надійний варіант.

Джерело.

facebook