fbpx
Україна
Яке місце посяде група O.Torvald на “Євробаченні”: дослідження

Хоч “Євробачення” і пісенний конкурс – зі спортивного азарту і вболівальницьких пристрастей він може зрівнятися навіть з футбольним Євро. Найбільше число перемог на “Євробаченні” належить Ірландії. Ця країна ставала на першу сходинку 7 разів, в тому числі три рази поспіль (з 1992 по 1994 роки). Друге місце з шістьма перемогами посідає Швеція і вона ж найчастіше (8 разів) замикала п’ятірку кращих. Ще три країни – Велика Британія, Франція і Люксембург здобули по п’ять перемог на “Євробаченні”.

Однак, Велика Британія безумовний рекордсмен за титулами віце-чемпіона “Євробачення”, 15 раз зайнявши другу сходинку в підсумковому протоколі голосування. Франції належить найбільше число третіх і четвертих місць (по сім).

Україна бере участь в конкурсі порівняно недавно, але за цей час завдяки Руслані в 2004 р. і Джамалі в 2016 р. Україна увійшла в число 15-ти найбільш успішних країн-учасниць “Євробачення”. За час участі в конкурсі представники України також двічі були другими, по одному разу третіми і четвертими. Тільки три рази представники нашої країни не змогли потрапити в десятку кращих.

Найчастіше конкурсанти виконують поп-музику (європоп) або естрадну обробку народної музики (фолк). Виконавці року, блюзу, джазу, репу не так масово беруть участь в конкурсі, але, починаючи з 2000-х років, їх участь стала майже регулярним, хоча успіху вони домагаються рідко. Винятками стали перемога в 2002 році джаз-співачки Marie N з Латвії, а також феєрична перемога хард-рок-групи Lordi з Фінляндії в 2006 році. Нинішній представник України на “Євробаченні”, O.Torvald, позиціонується саме як рок-група.

Згідно з дослідженням R&B RESEARCH (організація і проведення маркетингових і соціологічних досліджень), більше половини українців (52%) не змогли спрогнозувати місце, яке O.Torvald зможе зайняти на цьогорічному конкурсі. Прогнози інших опитаних щодо результату виступу на цьогорічному конкурсі представника України розподілилися наступним чином:

– 14% прогнозують місце в десятці кращих;

– по 8% прогнозують як місце в п’ятірці найсильніших, так і місце з 11-го по 20-те;

– 7% припускають найгірше за всю історію участі виступ з місцем нижче 20-го;

– 6% – навпаки – вірять в перемогу на конкурсі;

– 5% прогнозують місце трійці найсильніших.

Опитування проводилося в період з 22 квітня по 2 травня 2017 р. по загальноукраїнській вибірці (за винятком непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей, АР Крим, та м.Севастополь). N = +1801 осіб. Помилка вибірки склала ± 2,4% при рівні довірчої ймовірності Р = 0,95.

Читайте також: НЕ ВПУСТИЛИ — СЛАВА БОГУ! – ПРИТУЛА ПРО САМОЙЛОВУ

Джерело.

facebook