fbpx
Суспільство
Які продукти шкодять зубам, а які – приносять користь

Є продукти, які дуже шкодять, а є і такі, що їх рятують.

Рекомендуються: сир, м’ясо, горіхи, мигдаль, молоко. У цих продуктах міститься багато кальцію і фосфору, які захищають зубну емаль. При вживанні цих продуктів відбувається ремінералізація, відновлення хімічними сполуками мінерального складу зуба і щільності пошкодженої емалі, при якому мінеральні компоненти надходять у верхній шар зубів.

Не рекомендуються: біле борошно і крохмаль. Продукти, що містять багато крохмалю (білий хліб, макарони з білого борошна, гречка, кукурудзяна мука, квасоля, сочевиця, картопляні чіпси) можуть завдати великої шкоди зубам. Справа в тому, що в них багато цукру, через що може статися ерозія емалі зубів і початися запалення ясен – бактерії порожнини рота спалюють цукор, в результаті чого він стає кислотою, яка руйнує зубну емаль.

Рекомендуються: тверді, хрусткі фрукти і овочі. Якщо вам раптом захотілося що-небудь з’їсти, то тоді краще всього згадати про тверді, хрусткі фрукти і овочі (яблука, морква, редис, буряк), так як в них багато води, яка розбавляє натуральний цукор. Ці продукти добре очищають зуби, завдяки чому зубна емаль менше пошкоджується. Також фрукти і овочі з високим вмістом води допомагають виробленню слини, що сприяє очищенню порожнини рота від залишків їжі і шкідливих кислот.

Не рекомендуються: цитрусові фрукти і соки, а також продукти з високим вмістом кислот. У цитрусових фруктах міститься багато вітаміну С, який дуже корисний організму людини. Однак, слід пам’ятати, що в них також багато кислоти, яка може викликати ерозію зубної емалі. В результаті зуби почнуть кришитися і ламатися. Тому не слід зловживати цитрусовими фруктами і соками (апельсин, лимон, лайм, грейпфрут), і продуктами з високим вмістом кислот (солоні огірки і помідори, квашена капуста). Після їх вживання потрібно прополоскати рот чистою водою.

Рекомендується: вода. Протягом дня найкраще пити воду, а не соки або солодкі газовані напої. Вода видаляє цукор і кислоти з порожнини рота, перешкоджає накопиченню шкідливих бактерій і утворенню зубних бляшок, що створюють кисле середовище, через яку пошкоджується зубна емаль. Найкраще, якщо у воді міститься фторид.

Згідно з науковими дослідженнями фторована вода на 25% краще захищає порожнину рота від бактерій і кислот, ніж вода, яка не має цієї хімічної сполуки.

У 2013 році в журналі Journal of Dental Research була опублікована стаття американських вчених з Університету Північної Кароліни, в якій говорилося, що у дорослих людей, які більшу частину життя прожили в районах із фторованою питною водою, на 30% менше ризик карієсу, ніж у людей, хто живе в районах зі звичайною питною водою. При цьому позитивний ефект проявляється, навіть якщо люди починали пити воду з фтором вже в дорослому житті.

Фторування води в громадському водопостачанні зараз проводиться в декількох десятках країн, в тому числі і в Україні. У нашій країні фторування води на водопроводах централізованого господарсько-питного водопостачання регламентується постановою Міністерства охорони здоров’я.

Читайте також: І ГАРНИЙ НАСТРІЙ НЕ ПОЛИШИТЬ БІЛЬШЕ ВАС: ТОП-4 СЕКРЕТИ, ЯК БУТИ ВЕСЕЛІШИМ

Не рекомендуються: соки, солодкі газовані напої і соки. Якщо ви регулярно п’єте солодкі газовані безалкогольні напої і фруктові соки, то ваші зуби постійно піддаються впливу шкідливих кислот. Це означає, що зуби будуть швидше руйнуватися, а в порожнині рота можуть з’явитися виразки. І все це через те, що в цих напоях багато цукру, який в роті перетворюється в кислоти.

Що ж стосується кави, то вона сприяє появі зубного каменю (отверділий зубний наліт) і плям на емалі зуба. Тому після вживання цього напою потрібно обов’язково почистити зуби.

Рекомендується: жувальна гумка без цукру. Існує так багато негативних думок про жувальну гумку, що вже мало хто вірить в її користь для порожнини рота. А даремно. Жувальна гумка відмінно чистить зуби, видаляє залишки їжі і деякі зубні бляшки, що викликають кисле середовище. Крім того, жування сприяє виділенню слини, яка теж очищає рoтову пoрожнину від шкідливих кислот, і навіть відбілює зуби.

Головне, щоб в жувальній гумці не міститься цукор. В іншому випадку вона принесе вашим зубам більше шкоди, ніж користі.

Не рекомендуються: жувальні цукерки. Думаєте, всі цукерки завдають шкоди зубам? В принципі, це так. Але тільки, наприклад, від залишків шоколадних цукерок рот можна легко очистити, випивши воду, а ось сліди жувальних, твердих цукерок залишатися будуть ще довго.

Якщо цукор буде деякий час перебувати в роті, він вступить в реакцію з бактеріями, в результаті чого з’являться кислоти, що завдають шкоди зубам і яснам. Крім того, через тверді цукерки, наприклад, карамель, може просто зламатися зуб або відколотися його частина.

Джерело.

facebook