fbpx
Україна
Яку погоду чекати українцям: прогноз синоптиків на тиждень

В Україні в цю суботу сильні грозові дощі пройдуть по всій території країни.

Правда, вже в неділю грозовий циклон покине території країни, дощі повернуться тільки через кілька днів, 30 травня.

При цьому українців чекає потепління до 27 градусів тепла вдень. Сайт “Сегодня” з’ясував, яку погоду чекати українцям.

Прогноз погоди на тиждень

У суботу по всій Україні пройдуть грозові дощі, прогнозують синоптики. У Києві стовпчик термометра коливатиметься в межах 19-21 градуси вище нуля.

Така ж погода очікується в цей день на заході і в центрі країни. На півночі повітря вдень прогріється до 18-21 градуса. Відносно тепла погода – на сході і півдні, крім Одеської області.

Так, в південних і західних областях стовпчик термометра підніметься до позначки в 23 градуси тепла вдень, а в Одеській області – від 19 до 21 градуса вище нуля.

28 травня грозовий циклон покине територію країни. При цьому синоптики прогнозують потепління: на заході і в столиці – до 24 градусів тепла, на півночі і сході – до 21 градуса, а в центрі і на півдні – 23 градуси тепла.

Потепління триватиме і на початку наступного тижня. Так, 29 травня, практично на всій території країни стовпчик термометра коливатиметься в межах 25-27 градусів вище нуля.

У Київській, Житомирській, Сумській областях а також на сході очікується хмарна погода. У Чернігівській області пройдуть грозові дощі.

30 травня грозові опади також очікуються в Києві, Черкасах, Кропивницького, Полтаві, Сумах, Харківській, Луганській і Чернігівській областях.

На решті території – мінлива хмарність. Щодо холодна погода очікується на сході – 19-21 градусів вище нуля, на півдні, в центрі та заході – до 27 градусів.

А на півночі стовпчик термометра коливатиметься в межах 19-21 градуси вище нуля.

Читайте також: ЧОМУ 27 ТРАВНЯ ВМИВАЮТЬСЯ МОЛОКОМ, ВИВІШУЮТЬ МОКРУ ГАНЧІРКУ І СЛІДКУЮТЬ ЗА ЛАСТІВКАМИ

Народний прогноз погоди

27 травня відзначається день пам’яті святого мученика Ісидора. У колишні часи цей день очікували, як закінчення будь-яких холодів: “На Сидора відійдуть усі сивери (холоди)”.

Але якщо день все ж був холодним, то варто було очікувати такого ж літа: “На Сидора сиверко (північний вітер), і все літо таке”. В день Ісидора прилітають стрижі і ластівки, приносять тепло.

28 травня відзначається день пам’яті Пахомія Великого, який мав дар чудотворця і зцілення від хвороб.

У народі це день називали Пахомієм теплим, або Пахомом Бокогрієм: “Прийшов Пахом – запахло теплом”. Як правило, цей день завжди бував теплим і вказував на те, що літо теж буде теплим.

29 травня відзначається день пам’яті преподобного Феодора Освяченого, який прославився святістю життя і даром чудотворення.

У народі його називали Федір Житник, оскільки 29 травня вважався останнім терміном для посіву ярих. Якщо на Федора зацвіла горобина, значить погода буде теплою.

30 травня відзначається день преподобного Ісаакія Далматського, апостола Андроніка і святої Іуніі. Вони вірили у Христа, проповідували його вчення.

Пoмерли мирно, що для I століття було рідкістю. У давнину помітили, що погода влітку буде саме такою, якою вона була в цей день.

31 травня вшановується пам’ять мученика Феодота Анкірського і семи дів-мучениць. Феодот лікував хворих, допомагав стражденним. У колишні часи день цей був пов’язаний в основному з посівом льону.

Наші пращури спостерігали за тим, яке дерево у цей день лист розгорне. Якщо дуб перед ясеном лист пустить, значить літо буде сухим.

facebook