fbpx
Суспільство
Яку погоду чекати українцям: прогноз синоптиків на тиждень

Новий рік українці зустрічатимуть без снігу – перші кілька днів 2017 року очікується малохмарна погода, без опадів, повідомляють синоптики Укргідрометцетру. При цьому температура повітря в найближчі дні буде коливатися в межах від двох градусів морозу до двох градусів тепла. Похолодання очікується тільки третього січня.

Прогноз погоди на тиждень

31 грудня, за прогнозом синоптиків, в Україні очікується малохмарна погода. При цьому температура повітря буде коливатися в межах від двох градусів морозу до чотирьох градусів тепла. Найтепліше в цей день буде на заході – тут температура повітря вдень коливатиметься від двох до чотирьох градусів вище нуля. У центрі, на півночі і півдні – від одного градуса тепла до одного градуса морозу. Найхолодніша погода в цей день, прогнозують в Укргідрометцетрі, очікується на сході – до двох градусів морозу. Новий рік українці зустрінуть без снігу.

У перший день 2017 року погода в Україні майже не зміниться. На заході вдень повітря прогріється до двох-чотирьох градусів тепла, в Закарпатській області – від одного градуса морозу до одного градуса вище нуля. У той же час на сході може похолодати до двох градусів нижче нуля. На півдні, в центрі і на півночі – від одного градуса морозу до одного градуса тепла. Без опадів.

Другого січня в Україні незначно похолодає. У західних областях країни температура опуститься до двох градусів морозу вдень. Така ж погода очікується в центрі і на півночі. На півдні стовпчик термометра коливатиметься в межах од одного градуса вище нуля до одного градуса морозу. Найхолодніше в цей день буде на сході – до трьох градусів морозу вдень.

У вівторок, третього грудня, в Україні пройде сніг. Опади очікуються на півдні, півночі, сході країни, а також в столиці. Плюсова температура в цей день очікується тільки в Херсонській, Одеській та Миколаївській областях (від одно градуса вище нуля до одного градуса морозу вдень). На сході температура може опуститися до трьох градусів нижче нуля, на півночі – до двох градусів морозу, на півдні – від одного градуса тепла до одного градуса морозу.

Народний прогноз погоди

В останній день грудня, повідомляє портал “Синоптик”, вшановується пам’ять святителя Модеста, який вважається покровителем худоби. У минулі часи в цей день відзначали чоловічі братчини (складчини) з пивом і м’ясом. Чим сильніше були морози у цей день, тим менше були можливі у майбутньому снігопади і заметілі. Погода цього дня вказує, якою буде погода в червні.

1 січня вшановується пам’ять святого Боніфатія. Народна прикмета свідчить: “Який перший день січня, такий і перший день літа”. Прийнято було вважати, якщо перший день у році веселий (щасливий), то і рік буде таким же (і навпаки). На погоду у цей день вказували птахи: якщо синички зранку пищать – до морозу, якщо горобці нахохлились, слід очікувати негоди. Також в давнину помітили, якщо вранці густий іній на деревах, то рік буде врожайним.

2 січня вшановується пам’ять святого Ігнатія Богоносця. Погода цього дня пророкує погоду серпня. Наші пращури помітили: наскільки сильний мороз у цей день, настільки спекотно буде влітку. А якщо є іній на деревах, то погода найближчими днями буде ясною. За старих часів був звичай на Ігнатія навколо дому обносити ікони, захищаючи таким чином дім від зла. У цей день садівники трясуть плодові дерева, щоб хороший урожай був.

3 січня Земля знаходиться в перигелії – вона відстоїть на найменшій відстані від Сонця. Наші пращури примітили, який день 3 січня, таким буде і вересень. Червоне сонце на ранковому світанку віщує заметіль. Якщо в цей день багато снігу, то можна очікувати хорошого врожаю хліба, а якщо сніг не вкриє землю до цього дня, то врожай у прийдешньому році буде мізерним.

4 січня відзначається день Анастасії Узорішительниці. До цієї святої звертались до молитвах для легкого перебігу вагітності та пологів. У цей день, з молитвами до святої, жінки вишивали рушник, яке повинно було допомогти благополучно вирішитися від тягаря. У народі примітили, яким день буде на Анастасію, таким буде і жовтень. Наші предки в цей день слідкували за хмарами, якщо вони йшли проти вітру, то очікували снігопаду.

5 січня вшановується пам’ять святих Феодула, Саторніна і інших. З цього дня вже починалася активна підготовка до Різдвяних свят: прийнято було прибрати будинок і готувати кутю. Наші пращури по погоді цього дня передбачали погоду листопада. Для цього дня характерна вітряна погода, тому в старовину говорили: “Прийшов Федул, вітер подув” – це віщувало хороший урожай. Сприятливою ознакою для врожаю вважаються ясні дні під час усього Різдвяного посту (28 листопада – 6 січня).

Читайте також: ЯК І ЧОМУ ЗРІС КУРС ДОЛАРА В УКРАЇНІ

Джерело.

Related Post