fbpx
Україна
Янукович-молодший оголошений в розшук – ГПУ

Сина екс-президента України, як і самого Віктора Януковича, підозрюють у привласненні “Межигір’я”.

Департамент спеціальних розслідувань Генпрокуратури України в рамках розслідування кримінальної виробництва за фактом заволодіння посадовцями резиденцією “Межигір’я” і його легалізації повідомив про підозру у вчиненні відповідних злочинів екс-президенту України Віктору Януковичу і його синові Олександру Януковичу.

Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.
Згідно з повідомленням, досудове розслідування здійснюється в кримінальному провадженні за фактами заволодіння посадовими особами з числа колишнього вищого керівництва держави Україна державним майном в особливо великих розмірах вартістю понад 500 млн грн – резиденцією “Межигір’я”, – і його легалізації.

“У зазначеному кримінальному провадженні за цими фактами повідомлено про підозру В.Януковичу за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 (“Заволодіння державним майном в особливо великих розмірах посадовою особою шляхом зловживання своїм службовим становищем”), ч. 3 ст. 209 (“Легалізація майна, отриманого злочинним шляхом”) КК України”, – відзначили в ГПУ.

У той же час, згідно з повідомленням, в ході розслідування на підставі зібраних доказів повідомлено про підозру синові Януковича – Олександру Януковичу в причетності до зазначеного заволодіння державним майном за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 205, (“Організація створення фіктивних підприємств з метою прикриття незаконної діяльності, що заподіяла велику матеріальну шкоду державі”), ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (“пособництво в заволодінні державним майном в особливо великих розмірах посадовою особою шляхом зловживання своїм службовим становищем”), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 209 (“пособництво в легалізації майна, отриманого злочинним шляхом”) КК України.

“За цими епізодами, інкримінованих Олександру Януковичу, слідство оголосило його в розшук, і отримано дозвіл суду на його затримання з метою приводу для розгляду клопотання про обрання щодо нього запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою”, – йдеться в повідомленні ГПУ.

У Генпрокуратурі нагадали, що вчинення зазначених злочинів також інкримінується колишньому голові правління Національної акціонерної компанії “Надра України” Едуарда Ставицькому і директору товариства з обмеженою відповідальністю “Танталіт” П. Литовченко, які оголошені в розшук.
Як додали в ГПУ, розслідування відносно інших осіб, причетних до цього злочину, триває.

Нагадаємо, головне управління з питань міграції МВС РФ офіційно підтвердило, що Віктор Янукович знаходиться на території Росії на підставі наданого йому тимчасового притулку.

Читайте також: ПОРОШЕНКО ПРОДОВЖИВ САНКЦІЇ ПРОТИ РОСІЇ

Джерело.

Related Post

facebook