fbpx
Суспільство
З’явилися нові особливості щодо безвізу для України

Уночі проти 11 червня, коли країни Євросоюзу офіційно мають скасувати візовий режим для України, українці одразу після опівночі зможуть потрапити не до всіх держав, оскільки все це відбуватимуться у чотири етапи.

Причиною таких заходів є відмінність у часових поясах, пояснює «Європейська правда».

Так, за інформацією ресурсу, першими свої кордони для українців відкриють 8 держав-членів Європейського союзу: Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва, Румунія, Болгарія, Греція та Кіпр.

Наголошується, що в’їзд сюди дозволяється лише за наявності біометричного паспорта після опівночі за київським часом.

Вже о першій годині ночі за Києвом кордони для громадян України своєю чергою відкриє переважна більшість держав-членів ЄС та Шенгену, а саме Австрія, Бельгія, Данія, Іспанія, Італія, Ліхтенштейн,.

Також Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Словаччина, Словенія, Угорщина, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія та Швеція.

Найпізніше ж безвізовий режим серед країн членів ЄС запрацює у Португалії – о другій ночі за Києвом, оскільки вона живе за Лондонським часовим поясом.

А серед держав-членів Шенгену, що перебувають поза межами ЄС, останньою буде Ісландія – о третій ночі.

Читайте також: УКРАЇНЦІ ЗМОЖУТЬ ВИЇХАТИ В ЄС НА АВТО: ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНІ ПІСЛЯ ВВЕДЕННЯ БЕЗВІЗУ

Також видання додає, що після цього у переліку територій, що відкривають безвіз для українців залишиться тільки Гренландія (цей острів є автономною частиною Данії, він не є частиною ані ЄС, ані Шенгену, але скасує візи разом з материковою Данією).

Відтак, у портах Гренландії безвіз запускатиметься від третьої ночі (східне узбережжя) до шостої ранку (військова база Thule на західному узбережжі острова).

Джерело.