fbpx
Економіка
За новими тарифами: як платити за світло менше

Першого березня електроенергія для українців подорожчала на 25%. Зростання тарифів, впевнені експерти, – ще один стимул задуматися про економію. Практично будь-яка сім’я, переглянувши своє споживання, може витрачати на 25-30% менше. Почати можна з простих кроків, пояснює професійний енергоаудитор, менеджер ДТЕК ЕСКО Сергій Свистюк, наприклад, замінити лампочки в квартирі на енергозберігаючі.

Енергоефективні лампи заощадять близько 80 гривень. Лампу потужністю 0,022 кВт на годину можна купити за 98 гривень. Щоб замінити всі лампочки в однокімнатній квартирі (по одній лампі на кухні, в туалеті, передпокої і ванній і три в люстрі в кімнаті) знадобиться 686 гривень. Якщо лампа потужністю 75 Вт у передпокої працює дві години на добу, в туалеті – годину, ванній – 3 години, на кухні – 5 годин, в кімнаті – 6 годин, за місяць тільки за “світло” набереться 65,2 кВт. У той же час енергозберігаючі лампи витратять у цих же умовах 19 кВт*год. Помінявши всі лампи в квартирі, щомісяця можна буде економити 77,5 гривні, а сама купівля окупиться за 9 місяців.

Ганна Шумейко зазначає: в першу чергу варто встановити енергоефективні лампи в місцях, де ви найчастіше буваєте. Крім того, варто задуматися про установку лампи з датчиком руху в під’їзді і тамбурах. “В першу чергу заміна ламп розжарювання на енергоефективні дає найбільш очевидний результат економії. Це те, що дійсно відразу видно в платіжці”, – вважає експерт.

Правильно вибрати новий холодильник і пральну машину. Сучасні холодильники і пральні машини з класом енергоефективності “А” і вище споживають значно менше електроенергії. Крім того, потрібно вміти правильно користуватися технікою: вибирати оптимальні режими прання, користуватися машинкою тільки після того, як набралася достатня кількість брудних речей, а холодильник ставити в темному і прохолодному місці.

Як вибрати місце для холодильника:

• Холодильник краще не ставити в нішах (відстань від стін повинна бути близько 20 см)

• Холодильник повинен стояти подалі від плити та батарей

• На холодильник не повинні потрапляти прямі сонячні промені

“Холодильник не варто перевантажувати, в такій ситуації він перерозходує електроенергію. Потрібно стежити за ним, періодично розморожувати. З усіх приладів, які є у нас в будинку, холодильник дійсно споживає багато електроенергії, працює цілодобово і потрібно стежити за тим, щоб правильно ним користуватися”, – говорить Ганна Шумейко.

Читайте також: КОЛИ УКРАЇНЦЯМ ЧЕКАТИ РАДИКАЛЬНОГО ПІДВИЩЕННЯ ПЕНСІЙ

Двозонний лічильник дозволить економити до 25% електроенергії. Двозонний лічильник з 23 вечора до 7 ранку рахує електроенергію за тарифом удвічі нижче. Такий прилад обліку з установкою обійдеться приблизно в 1400 гривень. Приміром, родина, яка споживає близько 200 кВт*год електроенергії і при цьому 25% світла використовує з 23 години вечора до 7 годин ранку, щомісяця зможе економити 42 гривні. Отже, двозонний лічильник окупиться приблизно за три роки.

Ідеально, якщо за місяць вдасться споживати до 100 кВт*год – за обсяг електроенергії можна платити за нижчим тарифом. За словами Сергія Свистюка, прислухавшись до перерахованих порад, можна споживати на 30% менше електроенергії. А якщо перейти на енергоефективні електроприлади та встановити двозонний лічильник – економія може досягати 60%.

Джерело.

facebook