fbpx
Економіка
За останні 2 роки Україна реалізувала більше реформ, ніж за попередні 23 – майбутній посол США

Водночас, нашій країні “багато чого належить ще зробити”

Номінант на посаду посла США в Україні Марі Йованович зазначила, що вражена прогресом, який Україна досягла у реалізації реформ за останній час, але зауважила, що “багато чого належить ще зробити”. Про це вона заявила під час слухань у комітеті Сенату США з закордонних справ з приводу її майбутнього призначення, передає “Радіо Свобода“.

“Україна зробила більший прогрес у реалізації реформ за останні два роки, ніж це було за перші 23 роки незалежності. І я поділяю особливий оптимізм щодо траєкторії реформ в Україні цього року, враховуючи кілька ключових досягнень з моменту реформування коаліції та уряду у квітні”, – зазначила Йованович.

Крім того, Йовович виділила такі зміни: Україна переважною більшістю схвалила конституційні поправки, спрямовані на зміцнення незалежності судової системи; підвищила тарифи на енергію до 100% від ринкових ставок з випередженням графіка МВФ і замінила генерального прокурора, який втратив довіру громадянського суспільства.

Водночас, майбутній посол наголосила: “Україна має реалізувати складні зміни”. Йдеться про “подальші кроки з викорінення корупції; просування реформи енергетичного сектору; рекапіталізацію та реформування банківської системи; роботу з поліпшення ділового клімату шляхом вирівнювання ігрового поля”.

Серед необхідних Україні реформ Йованович відзначила поліпшення підзвітності та цивільного контролю в оборонній сфері; реформування Генеральної прокуратури й сектора правосуддя; подолаггя пануввання олігархів в українській політиці й бізнесі.

“Україна також повинна продовжувати дотримуватися умов МВФ і забезпечити, щоб програма (розширеного фінансування) обсягом 17,5 мільярди доларів тривала”, – додала Йованович.

Нагадаємо, 18 травня Президент США Барак Обама висунув Марі Йованович на посаду посла в Україні. Раніше Йованович працювала на посаді помічника держсекретаря і відповідала за двосторонні відносини з країнами Скандинавії, Балтії та Центральної Європи.

 

Джерело