fbpx
Суспільство
За жорстоке поводження з тваринами тепер загрожує тюрма – Рада прийняла закон

Депутати Верховної Ради підтримали закон, яким посилили адміністративну та кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами.

За відповідний закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо запровадження гуманного ставлення до тварин” у другому читанні та в цілому проголосувало 257 народних обранців.

Документ передбачає посилення кримінальної та адміністративної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами.

Таким чином нардепи внесли зміни в Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якими за жорстоке поводження з тваринами (знущання, нанесення побоїв, вчинення інших насильницьких дій, які завдали тварині фізичного болю).

Передбачаються штрафи від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – це приблизно 3400-5100 гривень.

Для порівняння, у чинній редакції Кодексу за такі дії передбачено штраф від 9 до 21 неоподатковуваного мінімуму, а це щонайбільше 357 гривень.

Читайте також: 8 БЕРЕЗНЯ І ТРАВНЕВІ СВЯТА: В’ЯТРОВИЧ ПОЯСНИВ СИТУАЦІЮ ЩОДО СКАСУВАННЯ ВИХІДНИХ

Якщо зловмисник жорстоко поводиться не з однією, а з кількома тваринами, то тепер йому доведеться заплатити від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів (5100-8500 гривень) або ж відбути 15 діб адміністративного арешту.

Відповідно до закону, жорстоке поводження, яке призвело до каліцтва або його загибелі тварини, буде каратися арештом терміном до 6 місяців або обмеженням волі на термін до 3 років.

Такі ж дії, вчинені у присутності неповнолітнього, тягнуть за собою обмеження волі від 3 до 5 років, або позбавлення волі на той самий термін.

Джерело.