fbpx
Україна
Заборона російських сайтів в Україні: як відреагували в світі

Світова спільнота досить різко відреагував на рішення української влади заблокувати доступ до російських інтернет-ресурсів, які потрапили під санкції.

Європа, яка регулярно страждає від діянь російської пропаганди і кібератк, насторожено відреагувала на боротьбу України з російською агресією за допомогою обмежень до російських сайтів, через які російські спецслужби впевнено почували себе в Україні.

Як відомо, вчора президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про заборону в Україні ряду інтернет-ресурсів, в тому числі таких популярних соцмереж і сайтів як “ВКонтакте”, “Однокласники”, “Кинопоиск”, “Яндекс” і інші. Під санкції також потрапили відомі програмні продукти “1С”, “Касперский”, “Mail.ru”.

Так, в першу чергу, звичайно, ситуацію прокоментувала країна, проти якої і ввели санкції. У Кремлі заявили, що в Україні не так багато якихось потужних інформаційних ресурсів, які користуються популярністю в російськомовному просторі, проте продовжуюємо “уважно відстежувати ситуацію в Україні”.

А ось міжнародна правозахисна організація Freedom House вважає, що блокування російських сайтів обмежує свободу вільного вираження думок і переконань.

“Нас турбує таке рішення, що в Україні блокують доступ до медійних ресурсів, сайтів і ЗМІ. Це може призвести до обмеження доступу до інформації, обговорення політичних та соціально важливих питань громадян в плюралістичній медійній сфері”, – заявив директор українського представництва організації Метью Шааф.

У МЗС ФРН із занепокоєнням сприйняли новини з України. Так, офіційний представник німецького зовнішньополітичного відомства Мартін Шефер заявив, що “багато з того, що прийнято стосовно сфери ЗМІ … викликає у нас питання в галузі свободи преси і ЗМІ”.

“Ми дуже уважно і з деякою заклопотаністю взяли до відома вчорашні нові санкції українського уряду, українського президента, а також РНБО щодо Росії”, – сказав він.

У такому ж дусі висловився і генсек Ради Європи Турбйорн Яглад, якого турбує, що санкції проти російських сайтів порушують свободу думок в Україні.

“Блокування соціальних мереж, пошукових систем, поштових служб і новинних веб-сайтів суперечить нашому спільному розумінню свободи вираження думок і свободи засобів масової інформації. Крім того, такі широкі заборони не відповідають принципу пропорційності”, – заявив європейський політик.

Читайте також: ЗАБОРОНА «1С» В УКРАЇНІ: ЩО БУДЕ З БІЗНЕСОМ І ДЕ ШУКАТИ АЛЬТЕРНАТИВУ

Жорстко висловилася про санкція проти російських інтернет-ресурсів міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch, яка вважає, що Україні слід скасувати заборону російських інтернет-платформ.

“Петро Порошенко завдав страшного удару по свободі слова в Україні. Це непростиме порушення права українців на отримання інформації за їх вибором. ЄС і інші міжнародні партнери України повинні негайно закликати Україну скасувати його”, – зазначила представниця організації Тані Купер.
Представники Євросоюзу були більш стримані і поки тільки хочуть отримати від України додаткову інформацію з приводу прийнятого санкційного рішення.

Зважити на становище України зміг тільки військовий блок НАТО, де вважають, що блокування російських сайтів в Україні – це питання безпеки, а не свободи слова.

“Український уряд чітко дало зрозуміти, що це рішення – це питання безпеки, а не свободи слова. НАТО працює з Україною щодо посилення її реформ, включаючи питання демократії, верховенства закону і дотримання прав людини. Свобода преси входить до теми цього діалогу. Ми віримо в прихильність України її міжнародним зобов’язанням і діючу в Україні систему стримувань і противаг”, – заявили в прес-службі Альянсу.

Джерело.

facebook