fbpx
Суспільство
Забужко про скандальний театр на Подолі: Ми потроху вилазимо з темряви “колоніальної ночі”

На думку української письменниці, чотири покоління киян “наглухо відрізали від самого концепту сучасної театральної архітектури”.

У Києві не відкривали спеціалізовані театральні приміщення з 1933 року. Про це в Facebook написала українська письменниця Оксана Забужко, коментуючи скандал з реконструйованим фасадом Київського драматичного театру на Подолі.

“Одне зауваження до “архітектурним дискусій”. Взагалі-то, на хороший лад, новина повинна звучати так: “Вперше з часу “розстріляного відродження” в Києві побудований новий театр. І це, їй-Богу, – прекрасна новина! Історична. Тому що, дорогі кияни та “співчуваючі”, якщо раптом забули – востаннє спеціалізоване театральне приміщення (в клубі “Харчовик”, тій симпатичній конструктивістській будівлі на Контрактовій, де нині знаходиться Дитячий музтеатр), відкрилося в Києві 1933 року останнім відлунням вже “відстріляних” 1920-х”, – написала Забужко.

Після цього, зазначає письменниця, радянська влада руйнували театри в Києві, при цьому не побудувавши жодного натомість.

“Ні в чому так переконливо не виявляється колоніальна політика, як, власне, в так званому “культурному будівництві”, і “жодного побудованого театру в столиці за 83 роки” – для будь-якого тямущого найкраще свідчення, на який рівень “гидоти спустошення” була приречена та нещасна “столиця”, – додала Забужко.

Вона підкреслила, що чотири покоління киян “наглухо відрізали від самого концепту сучасної театральної архітектури”.

“Хто не сильно шариться за кордоном по європейських театрах – так і змушений був залишатися в своїх уявленнях про театральне приміщення на рівні “плюшу з балкончиками”. Подумайте про це, перш ніж обурюватися новим театром. Гарненько подумайте. Може, тоді ви так само нетерпляче чекатимете першої прем’єри в ньому, як чекаю я, – щоб зацінити інтер’єр. І можливо, порадіти, що ми все-таки потроху вилазимо з темряви нашої “колоніальної ночі”, – підсумувала Забужко.

29 листопада Києві на Андріївському узвозі відкрили фасад нової будівлі Театру на Подолі, яка викликала дискусії в мережі.

Будівля, спроектована командою харківського архітектора Олега Дроздова, називали прикладом несмаку, “кіоском”, “саркофагом” до блоку ЧАЕС і навіть “крематорієм”.

christopher-miller

Архітектор наполягає, що вони доклали максимум зусиль, щоб “м’яко увійти до контексту, наскільки це можливо”. “Інший момент, що сам об’єкт дуже великий для Андріївського. Якщо ви подивитеся, невеликі театри в будь-якому місті, як храми, домінують над містом”, – сказав Дроздов.

Головний архітектор Києва Олександр Свистунов обіцяє, що проект Театру на Подолі ще виставлять на обговорення експертів і громадськості.

Відкриття театру заплановано на березень 2017 року.

Читайте також: ЩО ЧЕКАЄ НА УКРАЇНУ В ГРУДНІ: ГОЛОВНІ ПОДІЇ ДНЯ І СВЯТА ПЕРШОГО МІСЯЦЯ ЗИМИ

Джерело.

Related Post

facebook