fbpx
Події
Заворушення в Абхазії – постраждали 17 людей

В ході акції протесту, що відбулася в Сухумі, 5 липня, постраждали щонайменше 17 людей, дев’ятеро з них госпіталізовані.

Про це пише ТАСС.

“5 липня опозиція Абхазії, яка вимагає перенесення референдуму про дострокові вибори глави республіки і відставки міністра внутрішніх справ, намагалася взяти штурмом будівлю відомства. Щонайменше 17 осіб постраждали в результаті безпорядків, дев’ятеро з них госпіталізовано”, – про це повідомив журналістам президент Абхазії Рауль Хаджимба під час відвідування республіканської лікарні.

Хаджимба назвав події у Сухумі зрадництвом. “Інакше як зрадництвом назвати подію неможливо. Будівлю МВС республіки почали штурмувати в той момент, коли проходила наша зустріч із представниками опозиції. Ми зробимо все, щоб подібне не повторилося”, – запевнив президент.

Президент також заявив, що запланований на 10 липня референдум про дострокові вибори глави республіки, на чому наполягає опозиція, переноситися не буде.

“Люди можуть проголосувати і за простроченими паспортами, як того вимагала вчора опозиція. Тим самим ми виконали всі вимоги, крім перенесення дати референдуму”, – сказав він.

За словами Хаджимби, главу МВС Леоніда Дзапшбу усунуто від посади до завершення перевірки генеральної прокуратури.

Як відомо, 5 липня на позачерговому з’їзді опозиційна партія “Амцахара” ухвалила резолюцію, в якій вимагала перенесення на осінь 2016 року “через неможливість здійснення вільного волевиявлення” референдуму, запланованого на 10 липня.

На всенародне голосування планується винести одне питання: “Чи вважаєте ви за потрібне проведення дострокових виборів президента Республіки Абхазія?”.

Опозиція також вимагала відставки міністра внутрішніх справ Леоніда Дзапшби і після завершення з’їзду опозиціонери протягом кількох годин пікетували будівлю МВС.

Обстановка стабілізувалася пізно ввечері у вівторок лише після повідомлення про усунення від посади керівника МВС республіки.

Загрози життю потерпілим, за словами міністра охорони здоров’я республіки Андзора Гоова, немає.

Джерело

facebook