Живі гроші замість безкоштовного проїзду: як в Україні монетизують транспортні пільги

Перевізники скаржаться, що за 2017 рік на безкоштовний проїзд втратили більше 990 млн гривень.

Мінсоцполітики України запропонувало монетизувати проїзд для пільговиків. Передбачається, що пасажирам пільгових категорій будуть видавати певну суму, а ті вже самі визначать, як її витратити.

У Мінсоцполітики таким чином сподіваються поставити в однакові умови тих, хто користується безкоштовним транспортом 4 рази на день і 4 рази на місяць.

“Певну суму коштів бабуся отримуватиме щомісяця. Відповідно, буде можливість розраховуватися за проїзд самостійно і вибирати той вид транспорту, на якому їй зручніше”, – відзначає директор департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

Читайте також: СКІЛЬКИ ЛЮДЕЙ ХОТІЛИ Б БАЧИТИ ВАКАРЧУКА ПРЕЗИДЕНТОМ УКРАЇНИ: ОПИТУВАННЯ

Перевізники до такої ініціативи ставляться позитивно – кажуть, за 2017 рік на безкоштовний проїзд втратили більше 990 млн гривень.

“Це дозволить мати більш чітку картину пільговиків і більш прозору картину по обороту коштів і виручки в цілому”, – зазначає спікер КП “Київпастранс” Марина Загородько.

Думки самих українців по монетизації розділилися:

– У мене чоловік першої групи, він не їздить. Так що пільги можна і заплатити, при такій-то пенсії.

– Незрозуміло, що далі може бути. Ось їздили ми і наші пенсіонери безкоштовно – нехай би і їздили так.

– Я думаю, що краще, якби давали б грошима, а потім нехай розпоряджаються.

Зате юрист Таїс Білоцький запевняє – на шляху монетизації може встати законодавство. За його словами, зменшення пільг суперечить статті 22 Конституції України, оскільки ці пільги передбачені законами.

Система запрацює, якщо за неї проголосують органи місцевої влади. Адже саме з місцевих бюджетів виділяються кошти на монетизацію. Тому чекати нову реформу варто не раніше ніж в 2018 році.

Джерело.