fbpx
Breaking News
Мої однокласники часто розповідали, особливо в молодших класах, що робити уроки їм допомагають батько або мати. Мені було завидно. Коли після школи я обрав університет, а не коледж, як наполягала мати, кажучи, що я не поступлю, я спеціально поїхав в інше місто і поступив. Мені було краще жити в гуртожитку, ніж удома
Мама робила все, щоб моє дитинство і юність стали прекрасними! Але незважаючи на всю турботу і ласку, до сих пір не можу пробачити їй, що вона так спритно брехала мені десять довгих років. Адже і не відчувала навіть докорів сумління!
Вперше теплий картопляний салат я спробувала у ресторані, цей смак мені настільки припав до смаку, що я вирішала його приготувади дома. Скажу лише одне: всі мої подруги рецепт записали. Дуже смачно!
Замість дорогих засобів вже багато років додаю до прального порошку і кладу у пральну машину просту дешеву… Результат, я вам скажу, відмінний! Речі лишаються яскравими, зберігають первинні кольори і форму, скільки не пери! Переконалася на власному досвіді.
Новий закон може призвести до безробіття для 70 тисяч вчителів. Освітяни просять ВР не підписувати закон-вирок.
Наука
Знайдено ген, що викликає раптову смерть у молоді

Вчені з Італії знайшли причину раптової смерті здорових молодих людей. Це може бути генетична аномалія серцевого м’яза.

Як зазначають дослідники, мутація гена CDH2 веде до аритмогенної дисплазії правого шлуночка – однієї з чотирьох камер людського серця. Вона і стає причиною смерті молодих людей, особливо спортсменів.

Ще 15 років тому генетичну природу незрозумілого захворювання розкрив та дослідив колектив учених з ПАР, Італії і Канади.

Південноафриканський професор Бонгані Мауоси, який став керівником дослідження, протягом 20 років лікував і спостерігав сім’ю, в якій кілька людей померли у молодому віці від проблем з серцем. Причину смертей знайшли лише недавно.

Італійські генетики виявили ген CDH2, робота якого призводить до аритмогенної дисплазії правого шлуночка серця. М’язова тканина замінюється на жирову або сполучну, що призводить до тахікардії і фібриляції.

Тому така незвична патологія і є причиною смерті зовні здорових людей у віці близько 35 років. Щодо співвідношення чоловіків і жінок, що страждають на цю хворобу, то воно становить 2,7 до 1 відповідно. У середньому хворобу діагностують у 33 роки.

Читайте також: СИНОПТИКИ РОЗПОВІЛИ, ЯКОЮ БУДЕ ПОГОДА НА ПОЧАТКУ ТИЖНЯ

“Це важлива новина для сімей, у яких були молоді родичі, що померлі від неочікуваних проблем з серцем, щоб вони знали, що у цієї хвороби є певна генетична причина”, – розповів один з авторів дослідження Гійом Парі з Інституту здоров’я Університету Макмастера.

Вчені мають надію, що нове дослідження може призвести до зменшення випадків раптової смерті у пацієнтів з такою мутацією, оскільки превентивна терапія після встановлення діагнозу може початися раніше.

Джерело.

Related Post