fbpx
Наука
Знайдено ген, що викликає раптову смерть у молоді

Вчені з Італії знайшли причину раптової смерті здорових молодих людей. Це може бути генетична аномалія серцевого м’яза.

Як зазначають дослідники, мутація гена CDH2 веде до аритмогенної дисплазії правого шлуночка – однієї з чотирьох камер людського серця. Вона і стає причиною смерті молодих людей, особливо спортсменів.

Ще 15 років тому генетичну природу незрозумілого захворювання розкрив та дослідив колектив учених з ПАР, Італії і Канади.

Південноафриканський професор Бонгані Мауоси, який став керівником дослідження, протягом 20 років лікував і спостерігав сім’ю, в якій кілька людей померли у молодому віці від проблем з серцем. Причину смертей знайшли лише недавно.

Італійські генетики виявили ген CDH2, робота якого призводить до аритмогенної дисплазії правого шлуночка серця. М’язова тканина замінюється на жирову або сполучну, що призводить до тахікардії і фібриляції.

Тому така незвична патологія і є причиною смерті зовні здорових людей у віці близько 35 років. Щодо співвідношення чоловіків і жінок, що страждають на цю хворобу, то воно становить 2,7 до 1 відповідно. У середньому хворобу діагностують у 33 роки.

Читайте також: СИНОПТИКИ РОЗПОВІЛИ, ЯКОЮ БУДЕ ПОГОДА НА ПОЧАТКУ ТИЖНЯ

“Це важлива новина для сімей, у яких були молоді родичі, що померлі від неочікуваних проблем з серцем, щоб вони знали, що у цієї хвороби є певна генетична причина”, – розповів один з авторів дослідження Гійом Парі з Інституту здоров’я Університету Макмастера.

Вчені мають надію, що нове дослідження може призвести до зменшення випадків раптової смерті у пацієнтів з такою мутацією, оскільки превентивна терапія після встановлення діагнозу може початися раніше.

Джерело.

facebook