fbpx
Притчі
Коротка історія про пошук щастя та про те, як ми ускладнюємо своє життя. Багато з нас повторюють ту саму помилку, зображену в історії

Коротка історія про пошук щастя та про те, як ми ускладнюємо своє життя. Багато з нас повторюють ту саму помилку, зображену в історії.

Ми порівнюємо себе з іншими і постійно заздримо їм, що вони мають. Ми не можемо бути раді цьому. Прочитайте цю коротку духовну історію, і ви точно зрозумієте, що я маю на увазі.

Притча: павич і ворон

Ворон жив у лісі і був дуже задоволений своїм життям. Але одного разу він побачив лебедя.

Цей лебідь такий білий, подумав ворон, а я дуже чорний. Цей лебідь повинен бути найщасливішим птахом у світі.

Ворон розмовляв із лебедем, висловлюючи свої думки.

– Насправді, – відповів лебідь, – я також вважав себе найщасливішим птахом за всю історію. Поки я не зустрів папугу. Її пір’я були двоколірними. Зараз я думаю, що папуга – найщасливіший птах з усіх.

Тож ворон шукав папугу, якій він також розповів про свої дилеми. Папуга пояснив:

– Я вів дуже щасливе життя, поки не побачив павича. Моє пір’я має лише два кольори, але пір’я павича виблискує безліччю кольорів.

Тож ворон вирушив до зоопарку, де жив прекрасний павич. Прибувши на місце, ворон помітив, що багато людей зібралося, щоб помилуватися павичами. Тільки ввечері, коли люди йшли додому, ворон міг підійти до павича.

– Дорогий павич, – сказав ворон, – ти такий гарний. Щодня до тебе приходять тисячі людей. Але, побачивши мене, вони негайно проганяють мене. Я думаю, що ти найщасливіший птах у світі.

Ось що відповів павич:

– Я завжди думав, що я найкрасивіший і найщасливіший птах на планеті. Але через свою красу я потрапив у цей зоопарк. Я дуже уважно оглянув його і не знайшов у ньому ворона. Це птах, якого ніхто не тримає в клітці. Якби я був вороною, я міг би вільно літати світом. Я був би вільний.

Висновок

Порівняння себе з іншими часто робить нас сумними. Чому це так? Тому що ми постійно хочемо речей, яких у нас немає. Ми впевнені, що вони подарують нам нескінченне відчуття щастя. Що ще гірше, ми часто помічаємо, що інші люди вже досягли того, про що ми мріємо. Потім виникають ревнощі. І смуток.

Цікаво, що багато людей абсолютно недооцінюють те, що вже є. Іноді вони навіть не усвідомлюють справжньої цінності свого життя. І коло закінчене. Спіраль нещастя накручується.

Прийміть близько до серця історію про ворона і навчіться бути щасливими. Для початку достатньо того, що у вас є зараз. Не відмовляйтеся від своїх мрій, але також не турбуйтеся про те, щоб не здійснити їх. Не фокусуйтеся на тому, чого у вас немає. Зосередьте свою увагу на тому, що вже є під рукою. Тільки так можна навчитися бути щасливим.

Пам’ятайте: Завжди знайдеться той, хто має більше, ніж ви. Однак це не означає, що він кращий чи щасливіший. Найщасливіший у світі – це той, хто задоволений своїм поточним становищем.

Передрук без посилання на ibilingua.com – заборонений!

Фото ілюстративне, з вільних джерел

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями на Facebook

facebook