fbpx
Притчі
Коротка притча, яка розповість про кохання більше, ніж сотні романів

Спеціально підготовлено для ibilingua.com

Один принц готувався до коронації, за законом, він сплчатку мав одружитися.

Оскільки йшлося про вибір майбутньої принцеси, він хотів знайти таку дівчину, якій він зміг би повністю довіряти. За порадою мудреця він вирішив скликати всіх дівчат свого царства, щоб обрати з них найкращу.

Одна стара служниця, яка багато років прослужила в палаці, вкрай засмутилася, дізнавшись, що готуються оглядини наречених, адже її дочка була таємно закохана в принца.

Вдома, переказавши новину дочці, вона жахнулася, почувши у відповідь, що та збирається взяти участь в огляді.

– Дочко моя, що тобі там робити? – у розпачі вимовила жінка.

– Туди приїдуть найкрасивіші і найбагатші дівчата держави.

Викинь цю безглузду ідею з голови! Я знаю, що ти страждаєш, але не доводь страждання до божевілля!

Читайте також: Тільки щира молитва допоможе зберегти любов у сім’ї і злагоду у вашому домі. Ось яку молитву варто читати за ваших рідних

Дочка відповіла на це:

– Дорога матусю, я не страждаю і зовсім не збираюся божеволіти. Так, мене ні за що не оберуть, проте, я скористаюся нагодою, щоб побути ще хоча б мить поруч з принцом. Навіть знаючи, що доля моя інша, я буду щаслива.

Увечері, коли дівчина з’явилася у палаці, там дійсно зібралися всі найвишуканіші красуні, одягнені в найпишніші вбрання, прикрашені найпрекраснішими коштовностями і готові за всяку ціну домогтися свого.

Оточений шаною, принц оголосив про початок огляду:

– Я дам кожній з вас по одній насінині. Та, яка через шість місяців принесе мені найкрасивішу квітку, вирощений з нього, стане китайською імператрицею.

Дочка служниці взяла своє насіння, посадила його в горщику із землею і, хоча й не мала досвіду в садівництві, терпляче та з ніжністю доглядала за ґрунтом: вона думала, що краса квітки буде залежати від сили її кохання, а тому можна не турбуватися про результат .

Минуло три місяці, але нічого не сходило. Дівчина випробувала всі можливі засоби, радилася з селянами, але нічого не допомогло. З кожним днем все примарнішою ставала її мрія, хоча кохання її анітрохи не зменшилося.

І ось минули шість місяців, а в її горщику так нічого і не виросло.

Навіть знаючи, що їй нічого дати принцу, дівчина сказала матері, що знову збирається з’явитися у палаці в зазначений день і годину, пояснивши своє рішення тим, що всі шість місяців вона самовіддано працювала.

Насправді ж вона просто не хотіла втратити останній шанс зустрітися з коханим.

Настав день нової аудієнції. Дівчина прийшла з горщиком без рослини і побачила, що на відміну від неї всі інші претендентки досягли успіху: квіти у них були прекрасні, найрізноманітніших форм і відтінків.

Нарешті довгоочікувана мить настала: принц входить і пильно оглядає кожну претендентку. Обійшовши всіх, він приймає рішення: принц бере за дружину дочку служниці.

Чути нарікання: чому це, мовляв, обрали ту, яка прийшла без квітки?

І тоді принц тихо сказав:

– Вона одна виростила квітку, гідну майбутньої імператриці. Це квітка честі. Всі роздані мною насінини були не живі. Вони не могли зійти.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

Сподобалася стаття? Тоді підписуйтесь на нашу сторінку у фейсбук за посиланням  ibilingua.com