fbpx
Політика
Американський дипломат закликав надати Україні військову підтримку

Києву необхідно допомогти зміцнити систему ППО, вважає екс-посол США в Україні.

США повинні активно допомагати Україні в її протистоянні з Росією, в тому числі зброєю.

Як повідомляє “Укрінформ”, таку думку висловив екс-посол США в Україні, директор Євразійського центру ім. Діну Патрісіу “Атлантичної ради” Джон Гербст.

За його словами, розгортання все більш потужного військового потенціалу Росії в Чорному морі – перш за все, в Криму – небезпечно не тільки для України, а й для регіону в цілому і створює загрозу інтересам НАТО. З цієї причини Вашингтону спільно з іншими партнерами по Альянсу, на думку експерта, слід вжити ряд кроків з метою знизити рівень цієї небезпеки.

“Перш за все, для виконання зобов’язань Будапештського меморандуму потрібно надати Україні військову підтримку, яка повинна включати в себе летальну оборонну зброю – протитанкові системи Javelin, попереджувальні якесь подальший наступ Росії на Україну”, – підкреслив він.

На його думку, Україні необхідно допомогти зміцнити систему ППО, оскільки “Москва використовує свої повітряні сили у війні проти неї”.

Крім того, за словами Гербста, щоб Україна могла протистояти ревізіонізму Путіна, “їй треба не тільки допомогти в боротьбі з російською агресією, але також допомогти провести реформи всередині країни”.

“Допомога, яку ми всі – США, ЄС і міжнародні інститути – дали Україні, є лише малою часткою того, що Євросоюз дав Греції”, – підкреслив колишній посол. У зв’язку з цим він нагадав про ініціативу Джорджа Сороса виділити Україні $ 50 млрд, назвавши це вкладенням в безпеку інтересів США в Україні.

“Паралельно потрібно посилити військовий потенціал НАТО в Чорному морі, щоб забезпечити можливість захисту від російської агресії також Грузії і Молдови”, – підкреслив Гербст. “Нам потрібно посилити роботу з партнерами по НАТО в Чорному морі. Частиною цих зусиль могло б стати збільшення кількості візитів наших кораблів у Чорне море”, – зазначив екс-посол.

Читайте також: ПАВЛО ВОЛЯ ОБІЗВАВ КРИМ “ПОДМИШЕЧКОЮ”

Джерело.

Related Post