fbpx
Breaking News
Їжмо й будьмо молодими! Фахівці назвали 5 продуктів, необхідних для жіночої молодості і краси. Вчені рекомендують обов’язково включити ці продукти в раціон, якщо ви  переступили 40-річний рубіж. 
У них кохання? Зірки “Танців з зірками” Ганна Різатдінова і її партнер Олександр Прохоров нарешті розповіли про свої відносини. Учасник шоу “Танці з зірками” Олександр Прохоров зізнався, що з партнеркою Ганною Різатдіновою проводить більше часу, ніж з близькими.
Я от не можу добре заснути на голодний шлунок. А ви теж любите перед сном щось з’їсти? Насправді, нічого страшного в цьому немає, якщо знати, що можна і корисно їсти на ніч, а що – краще не варто. Ось список таких продуктів
Субота – для піци і гри в хованки! Бо прибираємо ми в п’ятницю ввечері – щоб не витрачати на це час у вихідні. Тому що вихідні – для іншого. От ранок суботи, наприклад, – для піци і гри в хованки. Граємося, поки печеться піца. І ще момент: піца повинна бути така, щоб її можна було і маленьким, а значить – максимально з натуральних простих інгредієнтів і корисною. Ми якраз таку і робимо!
Чому не треба виливати воду з-під макаронів? Все просто! Ця вода зробить ваші страви смачнішими
Україна
Що потрібно знати про перетин кордону

Сьогодні в Страсбурзі відбулося підписання документа, який відкриває для українців кордону з ЄС. Останнім політичним рішенням на шляху до безвізового режиму було голосування Ради ЄС, яке відбулося 11 травня.

Публікація закону запланована на 22 травня, а початок безвізових поїздок – на 11 червня 2017 року. Сайт “Сегодня” з’ясував, що потрібно пам’ятати для легкого перетину кордону і розпитав сусідів про плюси вільних подорожей.

Які документи брати з собою?

Їздити в ЄС без віз зможуть лише українці з закордонним біометричним паспортом. Біометричний паспорт можна оформити в підрозділах Державної міграційної служби (ДМС), незалежно від того, де ви прописані. Українці в інших країнах можуть звернутися до дипломатичних установ. “Біометрика” обійдеться від 557 до 810 гривень в залежності від терміну оформлення. Також оформленням займається мережа центрів “Паспортний сервіс”. До стандартної суми додасться ще 400 грн за послуги підприємства (ціна складе від 957 до 1210 грн відповідно).

Співробітники прикордонної служби мають право поцікавитися метою поїздки, тому візьміть з собою запрошення у вільній формі, якщо їдете в гості до друзів або родичів, і зворотний квиток. Також на паспортному контролі часто перевіряють інформацію про місце перебування (наприклад, бронь готелю), фінансові кошти (досить мати з собою банківську картку або готівку) і медичну страховку.

Як буде проходити перевірка?

У Державній прикордонній службі України розповіли, що біометричний закордонний паспорт дозволить уникнути черг під час проходження контролю в аеропорту. Так, у багатьох міжнародних аеропортах працюють “електронні ворота” – автоматичні пункти паспортного контролю. Власники “біометрії” можуть самі пройти контроль – потрібно всього лише піднести документ до автомата, який зчитує інформацію.

В аеропорту Бориспіль, наприклад, “електронні ворота” відкрили в січні минулого року. Нагадаємо, спочатку пасажири авіалінії отримують посадочні талони, в яких зазначено місце в літаку, а після здають багаж і пред’являють до огляду ручну багажу. Паспортний контроль проходить в останню чергу.

Українцям, які перетинають кордон на машині, доведеться пройти: паспортний контроль (перевірка документів, в тому числі посвідчення водія, заповнення митної декларації, в якій потрібно вказати всі предмети), огляд машини (також потрібно показати свідоцтво про реєстрацію транспорту) і митний огляд.

У поїзді і паспортний і митний огляд проходить одночасно. Правоохоронці перевірять документи, ознайомляться із заповненою митною декларацією та оглянуть багаж.

В Україні працює 51 міжнародний пункт пропуску для автомобільного транспорту, 32 пункту для залізничного і 20 – для морського транспорту. На кожному пункті є прикордонники і митна служба. Правила на всіх пунктах однакові. З собою потрібно мати внутрішній і закордонний паспорт, не можна перевозити зброю, наркотичні засоби, товари, які можуть завдати шкоди здоров’ю.

Як їздять наші сусіди?

“Коли Молдова отримала право безвізового в’їзду в країни шенгенської зони, це здавалося чимось немислимим: так не може бути, щоб без довгих черг до посольства, величезної кількості довідок і документів, неодноразового відвідування консульського відділу… але чудеса трапляються”, – розповідає медіаексперт і журналістка з Молдови Наталія Скуртул, яка користується “безвізом” з 2014 року.

Наталя підтверджує – хоча всі документи, крім біометричного паспорта, є рекомендованими, краще взяти їх з собою. “По-перше, необхідно оформляти медичну страховку на весь період перебування в Європі. Хоч страхування і носить рекомендаційний характер, але в будь-якому прикордонному пункті Вас можуть про неї запитати – і це не додасть розташування до Вас стражів кордону. По-друге, краще мати на руках підтвердження про те, що Ви повернетеся в країну проживання в вигляді зворотного квитка. Іноді прикордонник може запитати: де Ви будете жити під час подорожі. Із цього приводу краще мати заготовлений варіант відповіді: “у друзів в такому-то місті (можна назвати і імен друзів)”, “В такому-то готелі”. Часто запитують про мету візиту”, – говорить журналістка.

При цьому Наталія Скуртул зазначає – зазвичай процедура контролю проходить швидко і безперешкодно: “Неодноразове відвідування Європи переконало мене в тому, що нам там раді, приймають гостинно і доброзичливо. Подорожуйте на здоров’я!”.

Читайте також: У ХАРКОВІ З ВІКНА ШКОЛИ ВИСТРИБНУЛА УЧЕНИЦЯ

З нею згодна молдавська журналістка Світлана Татару, яка також часто їздить в ЄС. “Зараз я в Мюнхені – днями приїхала до Німеччини. В аеропорту навіть про страховку не запитали. Просто показала квиток, розповіла про мету поїздки, коли повертаюся – і готово. Але страховку я б порадила зробити. Частіше подорожуйте – якщо купувати квитки заздалегідь, це зовсім не дорого. Зате ви отримаєте нові враження, обзаведетеся новими друзями і поринете в іншу культурну середу”, – радить Світлана.

Related Post