fbpx
Суспільство
Чому 30 серпня, саме час допомагати знедоленим

Зазвичай на Мирона, 30 серпня, дули сильні вітри. Однак про те, якою буде погода в цей день, селяни знали заздалегідь.

30 серпня шанують пам’ять святого Мирона, який був пресвітером в Ахаї. Походив Мирон зі знатного роду, але при цьому був дуже лагідний, ніколи не хизувався ні грошима, ні своїм походженням.

Відомо, що одного разу місцевий ігемон Антипатр відправився в християнський храм, щоб заарештувати християн і піддати їх мукам. Його зустрів Мирон і став докоряти в нечистих помислах.

Розгніваний пресвітер розпорядився кинути Мирона на розтерзання диким тваринам. Однак ті святого не чіпали, і Антипатр, вийшовши з себе від гніву, покінчив життя самогубством.

Зазвичай на Мирона, 30 серпня, дули вітри. Однак про те, якою буде погода в цей день, селяни знали заздалегідь, якщо звертали увагу на день Тихона і його прикмети. Була у свята й інша назва – вдова помочі.

Було прийнято 30 серпня допомагати сиротам, вдовам і знедоленим людям. При цьому, селяни часто допомагали один одному, виконуючи будь-яку роботу в полі спільно.

Наприклад, 30 серпня жали хліб, молотили снопи, удобрювали грунт, рубали дрова. Особливо це стосувалося сімей, у яких не було чоловіків – таким людям зазвичай завжди допомагали в день 30 серпня.

Крім того, господині 30 серпня намагалися вирізати пагони малини, які цього року вже принесли свої плоди. Підживлювали грунт.

Читайте також: ЩО ЗДАТНІ РОЗПОВІСТИ ПРО СТАН ЗДОРОВ’Я СНИ

Народні прикмети на 30 серпня:

В цей час починаються листопади, а птахи відлітають у теплі краї. Опадають 30 серпня листя з берези, в’яза, черемхи, липи.

На сході сонця небо червоне – прикмета до того, що погода буде вітряною.

Сонце сідає в хмару – в найближчі дні буде негода.

Останній журавель полетів 30 серпня – значить, на свято Покрови буде достатньо холодно.

Гарна погода – зібраного врожаю і запасів вистачить для того, щоб перезимувати, а весна настане досить швидко.

Якщо на Мирона вранці туман і роса — погода буде стояти гарна.

Золотистий колір зорі і фіолетове забарвлення горизонту — до хорошої погоди.

Ранній іній в кінці серпня — до багатого врожаю в наступному році.

Джерело.

Related Post