fbpx
Breaking News
Неймовірно смачно! Без цієї страви з гарбуза наша родина не уявляє осені. Просто, корисно, легко і всім до вподоби! Готувала бабуся, мама, а тепер – і я. Просто, з фаршем, курятиною або грибами
Цю дивовижну притчу мені одного разу розповіла моя бабуся. І я, напевно, ніколи не перестану дивуватися мудрості і глибокому змісту, які закладені в цих словах
На столі задзвонив телефон. Подарунок дочки. Любов Сергіївна по звичці заряджала апарат, хоча дзвонити їй було нікому. Ось уже рік як мовчав, а тут раптом задзвонив. Номер якийсь невідомий. Вона притиснула руку до гpyдей і сіла на диван. Щось там, в гpyдях защеміло від почутого
Михайлик сором’язливо посміхався і ховав мокрі від сліз очі. Він ще не знав, що на його новий прoтез збирали гроші всією школою. Не знав, що хлопці організували справжній благодійний концерт, поки він був на опeрaції в місті
«Не зможу» – думала я, очікуючи у темряві своєї черги долучитися до гри. Адже чула, що не всім з однокласників вдається вгадати ту, руку, що рідна. Не вдасться, здавалося мені, зрозуміти, чим же таким особливим відрізняється мамина рука…
Україна
Доступні ліки: медикаменти зі знижкою отримали сотні тисяч українців, але аптеки потрібно довго шукати

Влада підвели перші підсумки держпрограми “Доступні ліки” щодо забезпечення хворих на гіпертонію, діабет і астму безкоштовними або зі знижкою ліками за рахунок держави, яка розпочалася 1 квітня. До переліку входять 157 препаратів.

З огляду на, що програма стає все популярнішим, уряд пообіцяв в 1,5 рази збільшити її фінансування – з 500 до 750 млн грн в цьому році, а також з вересня додати до переліку ліків для дітей. Втім, експерти кажуть, що для безперебійної роботи програми потрібно до 4 млрд грн щорічно.

“Сегодня” з’ясувала, як можна отримати таблетки за держрахунок. Виявилося, що за ними доведеться побігати, і не факт, що успішно.

ЛІДЕРИ. За інформацією прес-служби МОЗ, програмою вже скористалися 727 тис. Чоловік. Це небагато, адже в країні 12 млн гіпертоніків, 1 млн діабетиків і 210 тис. Астматиків. Лідери по виконанню програми – Харківська (видано ліків по 165 тис. Рецептів), Запорізька (47 тис. Рецептів), Полтавська (45 тис.), Вінницька (40 тис.) Області та Київ (70 тис.). Відстають у Миколаївській, Луганській, Закарпатській та Херсонській областях.

АПТЕКИ. Як з’ясувала “Сегодня”, в Києві реімбурсації підтримує лише мережу комунальних аптек “Фармація”, і то не всі відділення – 58 аптек з 112-ти. У червні може приєднатися приватна мережа аптек. Всього по країні в програмі беруть участь 5000 аптек, або кожна четверта.

У КП “Фармація” нам повідомили, що ними вже відпущено ліків більш ніж на 3 млн грн з виділених столиці 37 млн, а відпущено препаратів по 70,5 тис. Рецептів. Найгірше в провінції – там програма майже не працює, так як більшість аптек – приватні, а у держави немає стимулів для підприємців.

“Ми повинні закупити ліки за свої гроші, продати їх майже без прибутку, обробити і здати рецепти, потім невідомо скільки чекати повернення коштів”, – відповіли нам в одній з аптек Корсунь-Шевченківського. У МОЗ парирують: за квітень повернення коштів отримали аптеки в більшості областей. У грошах це 3,6% від виділених 500 млн грн, або 18 млн грн.

ПРОБЛЕМИ. Їх дві. Перша – черги до терапевтів, які виписують спецрецептах. “У мене зараз паломництво, приймаю по 20-30 пацієнтів в день. Це в рази більше, ніж місяць тому. Всі хочуть безкоштовні таблетки. Спочатку не вистачало бланків, але тепер налагодилося”, – розповів нам терапевт Едуард Михайлов.

Друга проблема – відсутність ліків, з 157 препаратів стабільно є близько 40, за іншими – складності з поставками. Дефіцит визнають в Міністерстві охорони здоров’я і обіцяють до осені розширити асортимент за рахунок переговорів з постачальниками.

Читайте також: В УКРАЇНІ РІЗКО ЗМІНИТЬСЯ ПОГОДА: ЙДУТЬ ДОЩІ І ПОХОЛОДАННЯ

Їздять по всьому місту і доплачують

Опитані нами хворі говорять, що держдопомога цінують, але очікували від програми більшого. “Я астматик і гіпертонік, інвалід, рецепти отримала, але у них термін дії – всього місяць. Потрібних ліків в аптеках не вистачає, доводиться дзвонити і їздити по всьому місту”, – розповіла нам мешканка Миколаєва Олександра Рубан.

“Та й лікарі чомусь виписують найдешевші препарати, хоча я кажу їм, що готова доплатити за імпортні інгалятори, так як вони краще мені допомагають. Українські засоби від астми за 18-20 грн я можу купити і без знижки, більше витрачу грошей на проїзд. хоча знайомі мені ще і заздрять: мовляв, ти тепер на держзабезпеченні . На жаль … ”

Киянка Світлана Федорова також критикує програму. “Я приймаю найдешевший препарат від тиску, але двічі в день, на місяць треба 60 таблеток. Лікар сказав, що може виписати тільки 30.

Але навіть за ці таблетки по програмі мені довелося доплатити більше половини вартості – 16 грн за упаковку. В аптеці сказали, що на препарат діє знижка 46%, а безкоштовного нічого немає. При цьому я обійшла три держаптеки, лише в четвертій знайшла препарат”.

Related Post