fbpx
Економіка
Карта городянина допоможе оплатити проїзд, комуналку і записатися до лікаря

Головна реформа, пов’язана з “картою городянина”, чекає громадський транспорт

Вже до наступного літа дніпряни почнуть отримувати так звані карти городянина. Пластикова картка з вмонтованим мікрочіпом буде містити всі відомості про власника і, за задумом чиновників, стане універсальним інструментом, який поєднає в собі функції проїзного, посвідчення особи і навіть платіжного засобу.

“Думаю, карти ми почнемо видавати в середині наступного року. Адже ще належить зв’язати інформаційні бази, визначити, скільки у нас людей на якісь пільги мають право. Крім іншого, за допомогою цієї карти можна буде отримувати усі послуги, які надаються зараз в центрах адмінпослуг. Також нам треба визначитися, хто буде випускати дані карти – місто або якийсь із банків”, – розповіла в. о. заступника мера Дніпра Яника Мірило.

За словами чиновниці, за допомогою нововведення можна буде, зокрема, сплатити комунальні послуги або записатися на прийом до лікаря. Але головна реформа, пов’язана з “картою городянина”, чекає громадський транспорт. “Це найголовніша частина, адже нам важливо мати статистику, скільки городян і де їздить, які маршрути в пріоритеті, де і як можна їх оптимізувати. Також за допомогою карт ми дізнаємося, хто і скільки пільговиків перевозить, щоб вирішити питання з компенсаціями для перевізників”, – зазначила Мірило.

Щоб ініціатива заробила, транспорт планують обладнати спеціальними електронними датчиками: почнуть з метро, а потім прилади з’являться в трамваях, тролейбусах і автобусах.

Крім того, в планах чиновників введення ще одного пластикового ноу-хау – “карти спортсмена”. Для тих, хто активно займається спортом, вона повинна стати своєрідним пропуском в спортшколи. Тоді, вважають в мерії, в місті вдасться вести повноцінний облік спортсменів і зрозуміти, хто скільки тренувань відвідує і яке навантаження йде на кожну окремо взяту школу і тренера, що допоможе оптимізувати тренувальний процес.

Читайте також: В Україні субсидії замінюють «енергетичними картками»

Джерело

Related Post