Економіка
Карта городянина допоможе оплатити проїзд, комуналку і записатися до лікаря

Головна реформа, пов’язана з «картою городянина», чекає громадський транспорт

Вже до наступного літа дніпряни почнуть отримувати так звані карти городянина. Пластикова картка з вмонтованим мікрочіпом буде містити всі відомості про власника і, за задумом чиновників, стане універсальним інструментом, який поєднає в собі функції проїзного, посвідчення особи і навіть платіжного засобу.

«Думаю, карти ми почнемо видавати в середині наступного року. Адже ще належить зв’язати інформаційні бази, визначити, скільки у нас людей на якісь пільги мають право. Крім іншого, за допомогою цієї карти можна буде отримувати усі послуги, які надаються зараз в центрах адмінпослуг. Також нам треба визначитися, хто буде випускати дані карти – місто або якийсь із банків», – розповіла в. о. заступника мера Дніпра Яника Мірило.

Реклама

За словами чиновниці, за допомогою нововведення можна буде, зокрема, сплатити комунальні послуги або записатися на прийом до лікаря. Але головна реформа, пов’язана з «картою городянина», чекає громадський транспорт. «Це найголовніша частина, адже нам важливо мати статистику, скільки городян і де їздить, які маршрути в пріоритеті, де і як можна їх оптимізувати. Також за допомогою карт ми дізнаємося, хто і скільки пільговиків перевозить, щоб вирішити питання з компенсаціями для перевізників», – зазначила Мірило.

Щоб ініціатива заробила, транспорт планують обладнати спеціальними електронними датчиками: почнуть з метро, а потім прилади з’являться в трамваях, тролейбусах і автобусах.

Крім того, в планах чиновників введення ще одного пластикового ноу-хау – «карти спортсмена». Для тих, хто активно займається спортом, вона повинна стати своєрідним пропуском в спортшколи. Тоді, вважають в мерії, в місті вдасться вести повноцінний облік спортсменів і зрозуміти, хто скільки тренувань відвідує і яке навантаження йде на кожну окремо взяту школу і тренера, що допоможе оптимізувати тренувальний процес.

Читайте також: В Україні субсидії замінюють «енергетичними картками»

Джерело

Реклама

Реклама

Реклама

Related Post

facebook