fbpx
Breaking News
Цю дивовижну притчу мені одного разу розповіла моя бабуся. І я, напевно, ніколи не перестану дивуватися мудрості і глибокому змісту, які закладені в цих словах
На столі задзвонив телефон. Подарунок дочки. Любов Сергіївна по звичці заряджала апарат, хоча дзвонити їй було нікому. Ось уже рік як мовчав, а тут раптом задзвонив. Номер якийсь невідомий. Вона притиснула руку до гpyдей і сіла на диван. Щось там, в гpyдях защеміло від почутого
Михайлик сором’язливо посміхався і ховав мокрі від сліз очі. Він ще не знав, що на його новий прoтез збирали гроші всією школою. Не знав, що хлопці організували справжній благодійний концерт, поки він був на опeрaції в місті
«Не зможу» – думала я, очікуючи у темряві своєї черги долучитися до гри. Адже чула, що не всім з однокласників вдається вгадати ту, руку, що рідна. Не вдасться, здавалося мені, зрозуміти, чим же таким особливим відрізняється мамина рука…
Цi дами мають осoбливу привaбливiсть: Найзагадковіші жінки наpoджуються лише під цим знаком Зодіаку
Суспільство
Мудра притча про те, як все залежить від твого вибору

У давні часи в одному торговому місті жив чиновник .

Одного разу, коли він проходив по ринковій площі, до нього швидко підійшов якийсь дивний чоловік і, вигукнувши лайливі слова, плюнув в обличчя чиновникові і втік.

Не виніс чиновник ганьби і захворів.

Так би і помер, але його друзі послали по лікаря, який славився своїм умінням зцілювати душевні рани. Лікар дав хворому п’ять ліків і велів кожну ніч , прокидаючись в призначений час, приймати одне з них.

Настала ніч. Прийняв чиновник перші ліки , і приснилася йому ринкова площа і той, чоловік який плюнув йому в обличчя. Від нестерпного приниження і ганьби страшно закричав хворий і прокинувся.

На наступну ніч прийняв він другі ліки і знову побачив той же самий сон , але замість ганьби він відчув  як холоне душа від страху.

Читайте також: Мудра притча про те, як важливо контролювати свій язик

Той же самий сон приснився чиновнику і на третю ніч, але ні страху, ні ганьби вже не було, а відчув він глибокий сум.

Здивувався чиновник, але вирішив слідувати вказівкам до кінця і на наступну ніч випив четверті ліки. Звичайно ж, він знову побачив той же сон, але цей сон вже не був таким болісним, як в попередні ночі, і відчув чиновник тільки почуття легкого здивування.

На п’яту ніч несподівано для себе самого чиновник відчув радість. Не знаючи, що думати, він піднявся з ліжка і негайно вирушив до лікаря за порадою і новими ліками.

– Що ти відчував після прийому мого зілля? – Запитав цілитель.

– Всі ночі мені снився один і той же сон про те, як чоловік плюнув в мене, – відповів чиновник, – але щоночі цей сон викликав у мене нове почуття: я відчував то ганьбу, то страх, то печаль, то здивування. А в останню ніч я відчув радість і відчуваю її до сих пір. Тепер я розгублений і не розумію, що ж я повинен відчувати насправді?

Почувши чиновника, засміявся лікар і сказав:

– Неважливо, що сталося з тобою, якщо ти можеш ставитися до того, що трапилося так, як вважаєш за потрібне. Адже тільки від твого вибору залежить, чи будеш ти радіти чи сумувати з приводу.

Що ж стосується плювка в обличчя, то мудра людина просто не звернула би на нього уваги, тим більше що кривдник твій – божевільний, і його плювок не більше образливий для тебе, ніж порив вітру, який  запорошив пилом твої очі.

Читайте також: Мудра притча про те, як важливо знати СОБІ ціну

Джерело.

Related Post