fbpx
Економіка
МВФ назвав умови для продовження співпраці з Україною

Інституційна незалежність Нацбанку має бути збережена, заявив представник Фонду.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) готовий продовжувати співпрацю з Україною в рамках програми EFF при збереженні інституціональної незалежності Національного банку України, повідомив представник Фонду Джеррі Райс.

«Незалежність НБУ є значним досягненням в рамках поточної програми. Це наріжний камінь політики, яку МВФ готовий підтримувати. Таким чином, важливо, щоб незалежність центробанку була збережена», – сказав він під час традиційного прес-брифінгу у Вашингтоні в четвер.

Нагадаємо, законопроект щодо забезпечення прозорості діяльності НБУ і підвищення його відповідальності перед суспільством зареєстрований у Верховній Раді 10 жовтня. Ініціаторами документа виступили голова Радикальної партії Олег Ляшко, голова комітету Верховної Ради з питань фінансової політики Сергій Рибалка, Віктор Галасюк (обидва – Радикальна партія), співавторами стали Максим Поляков («Народний фронт»), Леонід Козаченко і Михайло Довбенко (обидва – партія «Блок Петра Порошенка»), Олег Лаврик (партія «Самопоміч»).

У НБУ вважають, що пропонованими змінами заплановано позбавлення Нацбанку інституційної, політичної та фінансової незалежності.

«Це повністю змінює ідеологію закону про незалежність центробанку і розподілу компетенцій його органів, розроблених відповідно до рекомендацій місії МВФ і закладених останніми змінами 2015 року», – підкреслюється в повідомленні.

В НБУ також нагадали, що зміни до закону про Нацбанк 2015 року були передумовою для отримання другого траншу МВФ у розмірі $ 1,7 млрд: відмова від цих змін загрожує втратою довіри до України з боку міжнародного співтовариства і припинення співпраці.

У повідомленні також зазначається, що штучний контроль обмінного курсу гривні призведе до накопичення макроекономічних дисбалансів, які, врешті-решт, спричинять за собою різке зростання інфляції і погіршення добробуту населення.

«Нацбанк не виключає, що повернення до підтримки валютно-курсової стабільності може стати причиною нового фінансової та економічної кризи», – наголошується в повідомленні.

Читайте також: ПОРОШЕНКО РОЗПОВІВ ПРО СВОЇ ПЛАНИ ПІСЛЯ ПРЕЗИДЕНТСТВА

Джерело.

Related Post

facebook