fbpx
Курйози
Навіщо коровам дірки в боці? Нова фермерська «мода» (фото)

Вперше побачивши зображення корови з діркою в боці, я подумав, що це чийсь жарт. Що хтось зробив за допомогою фотошопу з корови подобу гумової іграшки. І тепер можна про них складати віршики на кшталт пісеньки про їжачка, який «насвистував дірочкою в правому боці».

Але, як виявилося, корови з гумовими клапанами в боці дійсно існують. Більше того, такі випадки не поодинокі, а є цілі ферми зі стадами таких прооперованих тварин. Чесно сказати, виглядає таке видовище вельми моторошно.

Виявляється, що це зовсім не примха фермерів, які вирішили зробити своєрідний пірсинг своїм корівкам, а нове слово у ветеринарії.

Справа в тому, що шлунок у корови – це складний багаторівневий механізм по переварюванню величезної кількості клітковини. По суті, це ціла міні-фабрика, в якій завдяки особливій мікрофлорі в корисні речовини переробляється навіть целюлоза. Тому корова може спокійно харчуватися, наприклад, сіном.

Однак мікрофлора травного тракту корови досить чутлива, і її можна легко порушити незбалансованим харчуванням. Наприклад, коли корівка після тривалого годування сіном різко переходить на живлення молодою конюшиною, буряком або силосом, то у неї починаються проблеми. Мікроорганізми не встигають перелаштуватися для перетравлення нової їжі, і корова страждає від надлишку в рубці (одному з відділів шлунка). Якщо вчасно не допомогти тварині, то вона може навіть померти від задухи.

Раніше в таких випадках було прийнято проколювати корові живіт в певному місці, щоб випустити надлишок газів. Це була термінова і досить болюча процедура, оскільки її надавали з помітним запізненням. Адже власники тварин зазвичай до останнього намагалися відтягнути виклик ветеринара, сподіваючись, що худобі самій по собі стане краще. Тепер же практикують впровадження спеціального клапана, який можна відкрити в потрібний момент. Через клапан можна не тільки вивести зайві гази. Але й прибрати частину корму, що надійшов туди, щоб не провокувати подальше розмноження мікроорганізмів.

Однак деякі захисники тварин виступають проти такої технології лікування. Адже деякі фермери починають встановлювати такі клапани «на майбутнє», коли з коровою ще все нормально і рубець її не турбував.

Крім того, активісти виступають проти спеціалізованих ферм, на яких вивчають вплив різних нових кормів на мікрофлору шлунка корови. Там усім коровам також вставляють клапан в рубець, щоб було простіше робити проби й аналізи. Крім того, сюди організовують екскурсії, в тому числі і дитячі, де відвідувачам показують процес роботи. Екскурсанти можуть самі витягти недопереварений корм зі шлунка у корови, або подивитися, що відбувається всередині рубця. Захисники прав тварин вважають таку поведінку неприпустимою.

Читайте також: ЧОМУ ЛЮДИ ПРОКИДАЮТЬСЯ ВТОМЛЕНИМИ

Джерело.

Related Post