fbpx
Breaking News
Ароматні й соковиті курячі ковбаски – що ще треба для щастя? А як приємно нагодувати рідних приготованою власноруч смакотою і здивувати гостей у свята! І головне – без домішок, барвників.
Спробуєте таких вареничків хоч раз – інших не схочете! Рецепт я привезла з Гуцульщини, ними нас балувала господиня садиби у Верховині, де ми відпочивали. Божественна смакота, повірте! А краще – приготуйте й собі!
Гірке розлучення, затяжна битва за опіку… Кошмари всюди – це моє дитинство. Сплинуло майже 30 років і мої батьки одружилися знову. Мій тато і колишній вітчим стали друзями, і вони тусуються щовечора, працюючи над машинами і граючи в карти.
В нашій родині ми всі просто обожнюємо омлети! Останнім часом “підсіли” на оцей: простий у приготуванні, але з особливістю, яка робить страву оригінальною. Аромат трав заряджає енергією на весь день! Пропоную і вам цей рецептик.
Це шалено смачно і якісно! Раджу! 30 хвилин – і ви подаєте до столу рідним чи друзям найкраще печиво до чаю чи кави. Перевірено – зникають печеньки миттєво!
Економіка
Нові пенсії, штрафи, стипендії і зарплати: які закони змінила Рада

За рахунок нововведень, як йдеться у пояснювальній записці до документу, держава заощадить 3,7 млрд гривень, крім того, додатково до бюджету надійде 2,5 млрд.

Верховна Рада прийняла законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів”. Головне нововведення – мінімальна зарплата на рівні 3200 гривень. Також Мінфін отримав доступ до особистих даних, а виконкоми – право контролювати роботодавців. А тим, хто не пустить інспектора, загрожує штраф. Крім того, змінилася формула нарахувань пенсій і стипендій. Як зміниться життя українців згідно з прийнятими нововведеннями.

Пенсії перерахують

Відповідно до закону, раніше середня зарплата по країні, яку враховували при нарахуванні пенсії, враховувалася за три роки до моменту виходу на пенсію. При цьому показник стверджував Пенсійний фонд. Тепер же середню зарплату визначатимуть по-новому, відповідно до порядку, встановленого Кабміну.

Це в тому числі допоможе перерахувати ( “осучаснити”) пенсії. “Механізм, у принципі, перевірений, тому що у нас пенсія залежить від стажу і зарплати. Єдине питання, що у формулі розрахунку розміру пенсії є такий показник, як середня заробітна плата, за яким осучаснюється, по суті, пенсія. Цей показник якраз і є причиною того, що у старих пенсіонерів розмір пенсії не змінювався. Зміна цього показника – це і є механізм осучаснення. Наскільки він зміниться, це питання ще вирішується”, – пояснив в інтерв’ю заступник голови ПФ Микола Шамбір.

Так, у наступному році пенсії проіндексують на 10%, а окремим пенсіонерам ще й перерахують виплати. За попередньою оцінкою, це торкнеться 5 млн пенсіонерів, вони будуть отримувати в середньому на 300 гривень більше. “За рішенням Кабінету Міністрів України здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій за рахунок збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні”, – йдеться в законопроекті, прийнятому Радою.

Крім того, в законі зазначено, що максимальна пенсія не повинна перевищувати 10 прожиткових мінімумів, тобто 15 440 гривень. Парламентарії до кінця 2017-го скоротили розмір максимальної пенсії до 10 740 гривень.

Зменшили штрафи

Також Рада прийняла рішення “відв’язати” розмір штрафів від мінімальної зарплати і прив’язати їх до прожиткового мінімуму. Зроблено це для того, щоб штрафи разом з мінімалкою не зросли вдвічі. “Більшість штрафів розраховуються не від мінімальної заробітної плати. Зокрема, всі штрафи, визначені у Кодексі України про адміністративні правопорушення та в Кримінальному кодексі, визначаються як певна кількість неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 гривень)”, – розповідає керівник практики Вирішення і спорів JUSCUTUM Антон Куц.

Так, раніше до мінімальної зарплати були прив’язані штрафи за порушення Трудового законодавства, а також “податок на землю” і судові збори. Приміром, за неоформленого працівника роботодавцю загрожував штраф у розмірі 30 мінзарплат (з 1 січня 96 тисяч гривень), а тепер – 30 прожиткових мінімумів.

Разом з цим з’явився і новий механізм контролю. Парламент надав повноваження контролювати зайнятість і оплату праці виконкомам на місцях. При цьому, якщо роботодавець відмовився впустити на підприємство інспектора, “порушнику доведеться заплатити штраф у розмірі до трьох мінімальних зарплат (з 1 січня – 9600 гривень).

А якщо мета перевірки – знайти неоформленого співробітника або “тіньові” зарплати роботодавцю, який не впустив інспектора, загрожує штраф до 100 мінімальних зарплат (з 1 січня 320 000 гривень). “Законопроект вплине на ринок праці, в тому числі підвищить рівень заробітної плати, призведе до детінізації доходів від трудової діяльності”, – йдеться в документі.

Нагадаємо, з 1 січня наступного року роботодавці не мають права виплачувати своїм співробітникам, які працюють повний день, менше 3200 гривень. Керівник регіональної спілки підприємців Олена Єременко в коментарі “Сегодня.иа” заявила про те, що в результаті малому бізнесу доведеться скорочувати робочі місця, оформляти працівників на половину ставки.

Отримати стипендію буде складніше

Раніше в законі про Вищу освіту було зазначено, що академічні стипендії виплачуються не менше двом третинам студентів (курсантів) кожного курсу (крім першого семестру першого року навчання) з кожної спеціальності, без врахування осіб, які отримують соціальні стипендії.

“Академічну стипендію отримують студенти (курсанти), які згідно з рейтингом, складеним у вищому навчальному закладі за результатами семестрового контролю, здобули найкращі результати навчання”, – йшлося в законі. Однак, по факту всі студенти, які мали середній бал не нижче 4.0, отримували стипендії.

Парламентарії внесли поправки в закон, тепер стипендії призначені “студентам (курсантам) вищого навчального закладу, виходячи з рівня доходу сім’ї і успіхів у навчанні, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України”.

Як кажуть у Мінфіні, скасовувати стипендії ніхто і не збирався. Більше того, суми, які виділяються на фінансування стипендій, скорочуватися не будуть, а от вимоги до одержувачів цих коштів зміняться. Міністерство фінансів пропонує створити два фонди. Гроші з першого будуть виділятися на фінансування стипендій соціально незахищеним студентам. Розмір таких стипендій, за словами заступника міністра Сергія Марченка, може бути вище 1900 гривень.

З другого фонду будуть фінансувати академічні стипендії, вони також будуть вищі. Зараз їх отримують усі студенти бюджетної форми навчання із середнім балом 4.0. Наприклад, якщо студент здає іспити з 6 предметів, для того щоб залишитися зі стипендією, достатньо отримати три трійки і три п’ятірки. 75% бюджетників цій вимозі відповідають, а отже – отримують гроші. Після нововведень ця вимога посилиться. Нові критерії у відомстві не називають, однак при цьому зазначають, що гроші отримуватимуть студенти, які “дійсно добре вчаться”.

Військовим дадуть менше грошей, а підприємців зобов’яжуть платити податок у ПФ

Якщо раніше підприємці, які не використовували найману працю, “єдинники”, могли не сплачувати податок у Пенсійний фонд (ЄСВ), згідно з новими правилами, їм доведеться платити внесок не менше 0,5 від мінімального розміру ЄСВ. Це, як припускають автори законопроекту, допоможе скоротити дефіцит ПФ.

За словами Миколи Шамбіра, на даний момент розглядається можливість зобов’язати всіх працюючих українців платити ЄСВ. На даний момент від цього податку звільнені аграрії, деякі нотаріуси, працівники сфери послуг.

“У світі застосовується обов’язковість сплати страхових внесків для всього працездатного населення. Ми ще поки що вивчаємо цей та інші методи. Але є методи як добровільного залучення, так і обов’язкової сплати”, – розповів чиновник.

Зазначимо, тепер від розміру мінімальної зарплати не залежатимуть не тільки штрафи, але й виплати військовослужбовцям. Так, раніше українцям, які через призов в армію звільнялися з роботи, виплачували дві мінімальні зарплати (з 1 січня – 6400 гривень). За рішенням парламентаріїв разом 6400 платитимуть 3088 гривень (два прожиткові мінімуми).

Читайте також: ЩО РОБИТИ З НЕРОЗМИТНЕНИМИ АВТО З ЄС: РЕКОМЕНДАЦІЇ ЮРИСТА

Джерело.

Related Post