fbpx
Breaking News
Серйoзні стосунки, нe для них: Цuм знaкам зодiаку непoгано живeться в холoстяцькому статусі
Я росла в сім’ї, де конфлікти було прийнято вирішувати без крuків, і тим більше без рукoприклaдствa: цікава історія про те, як я врятувала незнайому пару від розлучення
Якa ж вона розумничка! Оcь, як повинна відповідати мужикам, справжня жінка!
“Часник – зимовий рятівник”, – любила казати бабуся, а на столі завжди стояло блюдце з гостро-гіркими, але такими вітамінними зубочками. Ми з бабусею заплітали часник у косички, а потім я, ставши на стілець, розвішувала їх під стелею кухні. Це був такий наш ритуал, якого я чекала, щойно починали облітати з дерев перші золоті листочки. Та часник можна зберігати не тільки в косичках. Є і інші способи висушити і зберегти його, щоб спеція не розгубила свої корисні властивості. Ділимося найправильнішими методами!
Які молодці! На Вінниччині, у селі Іванів, вже стала традицією масова ранкова шкільна руханка: енергетичний заряд, бадьорість і  краща продуктивність дітям і вчителям забезпечені!
Суспільство
Одеських бездомних розселять і привчать до суспільства

Людям дозволять жити в центрах реінтеграції до тих пір, поки вони не зможуть самі платити за житло

В Одесі на житловому масиві Котовського відкриється центр реінтеграції бездомних: тут вони не просто отримають дах над головою, а й пройдуть соціальну адаптацію. Для цього управління капбудівництва Одеської міськради реконструює будівлю на Балтської дорозі, 2, в якому планують розміщувати бездомних жінок у віці від 18 років, а також жінок з дітьми, які не мають медичних протипоказань та перебувають в Україні на законних підставах. “Сегодня” дізналася, як люди без певного місця проживання можуть потрапити в подібний центр і повернутися до нормального життя.

Як розповіли в муніципалітеті, сама соціальна адаптація передбачає роботу з людиною соціального працівника, психолога і юриста, яку і організовують в новому центрі. Зараз вже на 95% відремонтовано дах центру, замінені перекриття і вікна. “Будівлю очистили від сміття і демонтованих конструкцій. Зараз будівельники виконують роботи з влаштуванню перегородок і укладання внутрішніх мереж водопроводу, каналізації, опалення та електропостачання”, – пояснили в мерії.

Після цього фахівці приступлять до обробки приміщень і закуплять необхідне обладнання. Після завершення реконструкції триповерхової будівлі на першому поверсі розмістять відділення нічного перебування безпритульних жінок, а на другому – кабінети адміністрації. На третьому поверсі планують обладнати саме відділення реінтеграції та соціальної адаптації: житлові кімнати на три-п’ять осіб, побутові кімнати, кабінети юридичної та соціально-педагогічної допомоги, а також кабінет для надання послуг з працевлаштування.

У Центрі реабілітації та адаптації людей без певного місця проживання, який розташовується на вул. Ціолковського, теж кажуть, що ініціатива влади – своєчасна і важлива, адже спочатку бездомними жінками в Одесі займалися тільки громадські та релігійні організації. У них же проживали лише чоловіки. “У нас був досвід, коли в 2009-му ми взяли до себе кілька жінок. Але, чесно кажучи, експеримент провалився через специфіку контингенту”, – пояснює в. о. директора Центру реабілітації Олександр Лімзаев.

До слова, центр для проживання бездомних чоловіків також чекають зміни – тут теж будуть займатися реінтеграцією безпритульних. “Раніше людина могла прожити у нас 90 днів. Звичайно, ми нікого не виганяли, і якщо було потрібно, люди залишалися у нас і довше, але після того як людина отримувала документи і ставала на облік в службу зайнятості, наші повноваження припинялися”, – пояснює Лімзаев.

Тепер в центрах реінтеграції для чоловіків і жінок люди будуть жити і після отримання роботи: центри надаватимуть людям допомогу до повного соціального відновлення і до того часу, поки людина не зможе сам оплачувати житло.

СПОЧАТКУ ТРЕБА СТАТИ НА ОБЛІК

Щоб приєднатися до процесу адаптації в суспільстві з фахівцями нової організації, потрібно спочатку звернутися до Одеського центр обліку бездомних громадян і зареєструватися. “Люди отримують реєстрацію на нашу юридичною адресою і після цього можуть отримувати медичну допомогу, пенсії, роботу. А якщо у них є діти, то і місце в дитячому садку або школі”, – пояснив “Сегодня” директор Одеського центру обліку бездомних громадян Леонід Фіхтман.

Читайте також: Бомж з дробовиком розгулював центром Києва

Джерело

Related Post