fbpx
Здоров'я
Ортопед перелічив правила вибору дитячого взуття

Вiд того, яке взуття носитиме ваше малятко у першi роки свого взуття, залежатиме те, скiльки проблем з ногами буде у нього в майбутньому. Адже i пласкостопiсть, i косолапiсть – вади не вродженi, а набутi.
Тож, купуючи малятi новенькi черевички, подбайте про те, аби вони були зручними. Дитяча хiрургиня-ортопед Катерина Маркiвська перелічує ознаки якісного взуття.

1. Матерiал для верху, пiдкладки та устiлки: шкiра, замша та iншi натуральнi матерiали. Бажано, аби демiсезоннi черевички були просоченi водовiдштовхуючим складом. А от синтетика парить, не гiгроскопiчна (не вбирає вологу) i не дає нiжцi “дихати”. Постiйне носiння такого взуття може спричинити опрiлiсть i навiть розвиток грибкових захворювань нiжок.

2. Пiдошва: гнучка i не надто товста, але стiйка, яка чiтко фiксуватиме стопу. Адже якщо вона не буде гнутися при ходi, маля часто спотикатиметься i падатиме.

3. “Задник” i п’ятка: твердi, якi добре фiксує ногу. Для дiтей до 5 рокiв навiть лiтнi сандалики чи босонiжки повиннi мати такий “задник”.

4. Носок: широкий, який залишає пальчикам простiр для руху. Вiд пальчикiв до носка має бути вiдстань 1-2 см.

5. Каблучок: висота – 5-10 мм, широкий.

6. Супiнатор “з дiрочками”.

7. Шнурочки чи застiбки, якi дозволяють регулювати пiдйом черевичка.

8. Верх i боки черевичка мають бути м’якими, щоби при ходi легко складалися у “складочки”.

9. Не купуйте взуття “на вирiст”: воно може спричинити утворення мозолiв, потертостi на ногах, набити “кiсточку”, та й дитинi незручно буде в ньому ходити.

10. Взуття краще примiряти безпосередньо на дитину, стоячи на обидвох ногах, дати їй трохи походити i подивитися, чи десь не тисне.

Читайте також: Історія про мудру жінку, яка отримує все, що їй хочеться

За матеріалами  poradnykzhinky.com

Related Post

facebook