fbpx
Breaking News
Серйoзні стосунки, нe для них: Цuм знaкам зодiаку непoгано живeться в холoстяцькому статусі
Я росла в сім’ї, де конфлікти було прийнято вирішувати без крuків, і тим більше без рукoприклaдствa: цікава історія про те, як я врятувала незнайому пару від розлучення
Якa ж вона розумничка! Оcь, як повинна відповідати мужикам, справжня жінка!
“Часник – зимовий рятівник”, – любила казати бабуся, а на столі завжди стояло блюдце з гостро-гіркими, але такими вітамінними зубочками. Ми з бабусею заплітали часник у косички, а потім я, ставши на стілець, розвішувала їх під стелею кухні. Це був такий наш ритуал, якого я чекала, щойно починали облітати з дерев перші золоті листочки. Та часник можна зберігати не тільки в косичках. Є і інші способи висушити і зберегти його, щоб спеція не розгубила свої корисні властивості. Ділимося найправильнішими методами!
Які молодці! На Вінниччині, у селі Іванів, вже стала традицією масова ранкова шкільна руханка: енергетичний заряд, бадьорість і  краща продуктивність дітям і вчителям забезпечені!
Економіка
Самим робити ремонт і платити штрафи за прострочення: як новий комунальний закон змінить життя українців

Нова редакція закону про Житлово-комунальні послуги прийнята в першому читанні. На даний момент документ чекає друге читання. Відповідно до закону, мешканці будинку повинні самі підготувати комунікації в багатоповерхівці до надання компослуг. Тобто, якщо в будинку протікає труба – за ремонт відповідають самі мешканці.

Також самим потрібно платити за ремонт внутрішньобудинкових систем газо- та електропостачання.

За ремонт в під’їздах також доведеться відповідати самостійно. Або створювати ОСББ і наймати керуючу компанію, яка за певну плату буде утримувати будинок і прибудинкову територію, або ж самим укладати договори з двірниками, службою, яка займається вивезенням сміття.

У тих будинках, які ОСББ не створили, керуючу компанію призначає за конкурсом міська рада. Варто зазначити: і під’їзд, і дах, і підвальні приміщення – спільна власність усіх мешканців багатоквартирного будинку.

Згідно з першою редакцією закону, пеня за несвоєчасну оплату комуналки повинна була з’явитися вже в цьому році, однак до другого читання неприємну для боржників норму перенесли на 2018 й. Як пояснює один із співавторів законопроекту Олена Бабак, розмір пені – 0,1% від боргу в день. При цьому загальна сума пені не повинна перевищувати суму заборгованості. Пеня нараховується після 20 числа кожного місяця. Так, якщо заплатити 30 числа, доведеться віддати на 1% більше. Нова норма торкнеться мільйонів українців.

Так, в типовій багатоповерхівці борги за комуналку є у кожної п’ятої квартири, а загальна сума заборгованості перевищила в Україні 25 мільярдів гривень.

У новій редакції закону “Про ЖКП ” також зазначено: якщо споживач не платить більше місяця, комунальні послуги йому можуть відключити. При цьому не можна відключити електроенергію і газ , в той же час “перекрити” тепло (якщо є технічна можливість), холодну і гарячу воду за борги можуть.

Про відключення повинні попередити за 30 днів. На наступний день після оплати боргу або укладення договору про реструктуризацію поставку комунальних послуг відновлять. Також українці за новою редакцією закону будуть зобов’язані подавати показники лічильників постачальникам послуг.

Читайте також: ЯК В УКРАЇНІ ПІДВИЩАТЬ ПЕНСІЇ ПІСЛЯ РЕФОРМИ

Джерело.

Related Post