fbpx
Україна
Що чекає на Україну в грудні: головні події дня і свята першого місяця зими

Українцям обіцяють підвищення мінімальних соцстандартів, у Ради є шанс прийняти держбюджет не “під ялинку”, а ОПЗ знову спробують приватизувати.

Події

  • З 1 грудня в Україні підвищуються мінімальні соціальні стандарти.

Зростання “мінімалок” становитиме близько 10%. В середньому для працездатних осіб на це знадобиться 150 грн, для дітей від 6-ти до 18-ти – 158 грн, для людей, які втратили працездатність, – 117 грн. З 1 грудня мінімальна зарплата становитиме 1600 грн. Пенсія зросте в середньому на 117 грн.

В результаті цього підвищення темпів зростання соцстандартів поточного року може випередити інфляцію – очікується, ціни за підсумками року зростуть на 12%, а зарплати і пенсії – на 16%.

groshi

  • З 1 грудня змінюються правила врегулювання страхових подій в сегменті “автоцивілки”.

Потерпілі в ДТП зможуть звертатися за відшкодуванням не до страхової компанію винуватця ДТП, як зараз, а до страховика, у якого застрахований потерпілий. Потім компанії виконають взаєморозрахунки. Але для цього обидва страховика повинні бути учасниками пілотного проекту з прямим врегулюванням (зараз таких компаній 17 в країні).

  • З 1 грудня “Нафтогаз України” підвищує ціну на газ, що відпускається промисловим споживачам на умовах передоплати, на 5,4% – до 7780,8 грн за 1 тис. куб. м (з ПДВ).

Зазначена ціна актуальна для споживачів, які закуповують газ у обсязі понад 50 тис. куб. м на місяць, за умови відсутності боргів перед НАК. Для інших покупців ціна збільшиться на 4,8% (на 394,8 грн) – до 8577,6 грн. Таким чином, зростання ціни на газ для промисловості протягом 2016 року становило 12,2%.

  • 6-9 грудня Верховна Рада планує розглянути в другому читанні законопроект про державний бюджет на 2017 рік.

9 листопада Кабмін завершив обробку запропонованих змін і подав проект бюджету до другого читання. Доходи держбюджету були встановлені на рівні 721,4 млрд грн, що на 15,1 млрд грн більше показника за попереднім проектом. Як і раніше, граничний обсяг державного боргу на 31 грудня 2017 року встановлено в розмірі 1,717 трлн грн, гарантованого державою боргу – 579,4 млрд грн, що в сумі становить 2,296 трлн грн. Також до оновленого варіанту проекту бюджету закладено підвищення мінімальної заробітної плати в Україні до 3200 грн.

  • 14 грудня Окружний суд Амстердама (Нідерланди) розраховує винести рішення у справі про повернення Україні експонатів кримських музеїв, що зберігаються в музеї Алларда Пірсона (“скіфське золото”).

Виставка “Крим – золотий острів у Чорному морі” була сформована з колекцій п’яти музеїв, один з яких знаходиться в Києві, чотири – в Криму. Оскільки Нідерланди не визнали російську анексію Криму, яка відбулася після відкриття виставки, виникло питання про те, кому повертати колекцію.

  • 14 грудня має відбутися конкурс з продажу 99,567% акцій ПАТ “Одеський припортовий завод”.

До 30 грудня Національна комісія з питань регулювання зв’язку та інформатизації прийматиме зауваження і пропозиції до проекту змін до постанови Кабміну, які дозволять виставити на тендер частоти в діапазоні 2,6 ГГц під стільниковий зв’язок четвертого покоління (4G). Процес підготовки до впровадження нового стандарту зв’язку може реально розпочатися.

Професійні свята

Є привід відзначити і привітати:

1 грудня День працівників прокуратури
3 грудня Міжнародний день інвалідів
4 грудня День обіймів
5 грудня День працівників статистики
6 грудня День Збройних cил України
7 грудня Міжнародний день цивільної авіації
7 грудня День місцевого самоврядування
9 грудня Міжнародний день боротьби проти корупції
10 грудня День прав людини
11 грудня Міжнародний день гір
12 грудня День Сухопутних військ
14 грудня День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії нa Чорнобильській АЕС (День ліквідатора)
15 грудня День працівника суду
17 грудня День працівника державної виконавчої служби
19 грудня День адвокатури
19 грудня День Святого Миколая
22 грудня День енергетика
22 грудня День дипломатичної служби України
24 грудня День працівників архівних установ
25 грудня Різдво Христове у західних християн

Читайте також: “ЗОЛОТА” КВАРТИРА: ЯК ПРАВИЛЬНО ЗНЯТИ АБО КУПИТИ КВАРТИРУ, ЩОБ НЕ ПЛАТИТИ ЗАЙВОГО

Джерело.

Related Post