fbpx
Breaking News
В один прекрасний день я набрала маму і попросила забрати малого з садка. На що вона м’яко відповіла, що не зможе, так як сидить з онукою Дмитра. Мене цей нюанс насторожив, і я через кілька днів зробила рeйдeрський візит в квартиру батьків. Там мене i чекав сюрприз
Матимемо 1000: нову гривневу банкноту номіналом у 1000 гривень для початку випустять в обсязі 5 мільйонів штук
Тиждень тому, коли знову стало ясним до цього багато днів похмуре небо, вони переставили своє стареньке ліжко до вікна. І тепер лежали, 90-річний старий і 89-річна стара, загорнуті у ковдру, темряву і ледь чутне дихання одне одного. І ось -заговорили. Інакше, не так, як говорили раніше. Про те, що ніколи ще не було сказане в голос.
Магазинного більше не схочеться! Ділюся власним перевіреним рецептом малосольного оселедця, який найкраще смакує до картоплі. Ні оцет, ні олія для маринаду не потрібні. Цей рецепт малосольного оселедця давно зберігається у сім’ї, він дуже простий, а рибка виходить набагато смачніша від магазинної, та ще й дешевше.
Тaкий салатик подають в багатьох ресторанах. І вiн коpистується великим попитом. Незвaжаючи на те, що це рестoранна страва, салат простий у приготуванні і з найдоступніших продуктів
Економіка
Що “злетить” слідом за подорожчанням палива

Підвищення з 1 січня податків на підакцизні товари, насамперед на паливо, призведе до подорожчання товарів і послуг, стверджують економісти. Адже вартість бензину і дизеля входить до ціни практично будь-якого товару, оскільки для його перевезення використовується транспорт, а для надання послуги (наприклад, доставка меблів) також потрібен автомобіль. За оцінками транспортників і економістів, вже до березня ціни на перевезення зростуть на 20%. “Сегодня” з’ясувала, що подорожчає найбільше.

Транспортники. Перше підвищення прайсів на вантажоперевезення очікується вже перед Новим роком – на 1 грн/км (10-15%) через традиційний дефіцит вантажного транспорту, прогнозує директор групи автотранспортних компаній Дмитро Льоушкін. Потім ціни повернуться на колишній рівень, а стрибок на 20% очікується в березні 2017 року.

“У січні ціна стоятиме на місці, оскільки на ринку традиційно вантажів буде мало, а транспорту багато. З лютого розпочнеться активна підготовка до сезону і ціни підуть вгору, досягнувши в березні максимуму в 20% від нинішніх. Це величезна цифра, яка позначиться на ціні товарів на полицях магазинів і ціні будматеріалів, до собівартості яких закладена вартість послуг перевізників”, – розповів нам Льоушкін. За його словами, ривок цін обумовлений трьома факторами. По-перше, збільшення вартості дизельного палива через зростання ставок акцизу (приблизно на 1 грн/л, або з 22 до 23 грн/л). По-друге, компанії сплатять більше єдиного соцвнеску після підвищення з 1 січня 2017 р мінзарплати від 1600 до 3200 грн. Третя причина – зростання витрат на ремонт автомобілів, бо дороги після зими будуть в поганому стані.

Що і на скільки. За розрахунками економістів, частка палива в собівартості товарів і послуг становить зараз від 15% до 30%. Вона менша в ціні промтоварів, оскільки ті перевозяться великими партіями і, зазвичай, на далекі відстані, і більша в ціні продуктів, що доставляються до магазинів невеликими автомобілями щодня. Найвища питома вага пального – в пасажирських автоперевезеннях.

“Частка зарплати в собівартості товару також 20-25%, але треба розуміти, на скільки вона в середньому по галузі відрізняється від мінімальної, – говорить президент Украналітцентру Олександр Охріменко. – Якщо середня зарплата вище 3200 грн, її вплив на ціну товару буде невеликим, оскільки заробітки вище мінімальних навряд чи піднімуться”. Як підрахували для “Сегодня” фахівці компанії PRIME, за рахунок подорожчання транспортних послуг до березня будматеріали, меблі та інші промтовари подорожчають приблизно на 5%, пасажирські перевезення – на 10%. Про те, що в лютому-березні можуть підняти ціну квитків на 10%, нам повідомили і у великій українській автобусній компанії, що займається міжміськими рейсами. “Головні причини – подорожчання дизпалива, запчастин і зростання зарплат”, – відповіли нам у її прес-службі. Тобто квиток в автобусі-лайнері Київ — Одеса може подорожчати з 315 до 350 грн. Стосовно продуктів, то, за розрахунками Охріменка, вартість палива і підвищення зарплат можуть підняти їх ціну на прилавках на 15-20%. Насамперед це стосується недорогих продуктів: молока, сиру, хліба. Наприклад, літр молока або пачка масла можуть подорожчати на 1,5-2 грн, буханець хліба – на 1 грн, кіло ковбаси – на 3-5 грн.

Втім, директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко вважає прогнози щодо підвищення послуг транспортників на 20% завищеними: “Я не вірю в 20%, за фактом буде максимум 7-8%, і то там, де немає жорсткої конкуренції. Найоб’єктивніший фактор – це зростання ціни дизпалива, і то він невеликий, наприклад, для фури кілометр шляху подорожчає на 30-35 коп. Середня зарплата на транспорті, за даними Держстатистики, – вище 6000 грн, тому зростання мінімалки вдвічі вплине мало, піднімуть заробітки хіба що прибиральницям і сторожам. Але це стане поясненням для того, чому зросли ціни на перевезення”.

“Залізка” подорожчає

“Укрзалізниця” готується підвищити вартість залізничних квитків, заявив вчора її керівник Войцех Балчун. “Останній перегляд цін був 2014 року, а інфляція набагато вище прогнозованої. Ми змушені це зробити, особливо з урахуванням того, що значний обсяг пасажирських перевезень становлять пільговики, і є проблема з компенсацією їх проїзду від держави”, – роз’яснив Балчун. Він не уточнив, ні на скільки подорожчають квитки, ні з якої дати, оскільки пропозиції УЗ поки що не затвердив Мінінфраструктури. Директор Центру транспортних стратегій Сергій Вовк прогнозує зростання вартості проїзду до 20%. Це означає, що, наприклад, купейний квиток до потягу “Київ-Львів” коштуватиме не 193 грн, а 232.

Читайте також: ПІД ХАРКОВОМ ПОЛІЦІЯ ВРЯТУВАЛА ВІД ХОЛОДУ ХЛОПЦЯ

Джерело.

Related Post