fbpx
Breaking News
Їжмо й будьмо молодими! Фахівці назвали 5 продуктів, необхідних для жіночої молодості і краси. Вчені рекомендують обов’язково включити ці продукти в раціон, якщо ви  переступили 40-річний рубіж. 
У них кохання? Зірки “Танців з зірками” Ганна Різатдінова і її партнер Олександр Прохоров нарешті розповіли про свої відносини. Учасник шоу “Танці з зірками” Олександр Прохоров зізнався, що з партнеркою Ганною Різатдіновою проводить більше часу, ніж з близькими.
Я от не можу добре заснути на голодний шлунок. А ви теж любите перед сном щось з’їсти? Насправді, нічого страшного в цьому немає, якщо знати, що можна і корисно їсти на ніч, а що – краще не варто. Ось список таких продуктів
Субота – для піци і гри в хованки! Бо прибираємо ми в п’ятницю ввечері – щоб не витрачати на це час у вихідні. Тому що вихідні – для іншого. От ранок суботи, наприклад, – для піци і гри в хованки. Граємося, поки печеться піца. І ще момент: піца повинна бути така, щоб її можна було і маленьким, а значить – максимально з натуральних простих інгредієнтів і корисною. Ми якраз таку і робимо!
Чому не треба виливати воду з-під макаронів? Все просто! Ця вода зробить ваші страви смачнішими
Економіка
Сьогодні українцям підняли мінімальні пенсії і прожитковий мінімум: скільки тепер отримуватимемо

Сьогодні українцям проіндексували соціальні стандарти: більше ніж на 5% зросла мінімальна пенсія, прожитковий і мінімум і прив’язані до нього виплати. Так, з травня українські пенсіонери отримуватимуть не менше 1312 гривень (було 1247), а прожитковий мінімум збільшується з 1544 гривень до 1624 гривень. Сайт “Сегодня” з’ясував, хто і як “розбагатіє” в результаті індексації.

Від розміру прожиткового мінімуму залежать виплати з втрати годувальника: від прожиткового мінімуму на дитину забирають середньомісячний дохід родини на одну особу. Різницю одинока людина виплачує щомісяця.

Наприклад, родина з трьох осіб має сукупний дохід в чотири тисячі гривень. На одну людину – 1333 гривні. При цьому, до першого травня прожиткового мінімуму для дитини до 18 років – 1689 гривень. Відповідно, розмір пенсії становить всього 355 гривні. Після першого травня прожиткового мінімуму для дитини до 18 років становить 1777 гривень, якщо дохід родини не зміниться, пенсія зросте до 444 гривень.

В результаті індексації також зросла і мінімальна пенсія – з 1247 до 1312 гривень. На 65 гривень підвищать всі пенсії за віком, за винятком виплат працюючим пенсіонерам. Водночас мінімальну зарплату українцям цього року не підвищуватимуть. Нагадаємо, з першого січня мінімалку підняли з 1600 до 3200 гривень.

Нововведення вплине і на субсидіантів. При розрахунку субсидії в соціальній службі розраховує обов’язковий платіж для родини. Незалежно від того, скільки використовували ресурси (в межах соціальної норми), платити доведеться фіксовану суму щомісяця. Дохід на одного члена родини ділять на базовий коефіцієнт 2 і прожитковий мінімум, отриману суму множать на 15%.

Наприклад, загальний дохід родини з чотирьох осіб – 3200 гривень. По 800 гривень на кожного. Відповідно до зазначеної вище формули, можна розрахувати суму обов’язкового платежу: 800/1544/2 * 15% = 3,8% від загального доходу, тобто за комуналку родина віддасть 121,6 гривні. У травні ця ж родина з мінімальною зарплатою на чотирьох заплатить за комуналку 115,2 гривні, тобто на шість гривень менше.

Від співвідношення доходу родини до прожиткового мінімуму також залежить розмір субсидії. Якщо дохід не змінюється, а прожитковий мінімум зростає – розмір субсидії для українців збільшується.

Читайте також: В УКРАЇНІ ЗНИЗИЛИСЯ СОЦНОРМИ НА ТЕПЛО, СВІТЛО І ГАЗ

При цьому розмір субсидії для родин з безробітними скоротиться. З середини минулого року, якщо працездатний член родини офіційно не працює, при розрахунку субсидії, як заявив заступник міністра соціальної політики Віталій Мущинін, враховуватимуть його дохід в розмірі двох прожиткових мінімумів (наразі – 3200 гривень). Раніше для непрацюючого члена родини рахували дохід в розмірі одного прожиткового мінімуму.

Так, якщо родина з 4 працездатних осіб має сукупний дохід 10 тисяч гривень, але при цьому один з членів родини офіційно не працює, при нарахуванні субсидії вважатиметься, що родина заробляє 13,2 тисячі гривень. Тобто субсидія безробітному покладена на тому ж рівні, що й субсидія для українця з мінімальною зарплатою.

Related Post