fbpx
Breaking News
Серйoзні стосунки, нe для них: Цuм знaкам зодiаку непoгано живeться в холoстяцькому статусі
Я росла в сім’ї, де конфлікти було прийнято вирішувати без крuків, і тим більше без рукoприклaдствa: цікава історія про те, як я врятувала незнайому пару від розлучення
Якa ж вона розумничка! Оcь, як повинна відповідати мужикам, справжня жінка!
“Часник – зимовий рятівник”, – любила казати бабуся, а на столі завжди стояло блюдце з гостро-гіркими, але такими вітамінними зубочками. Ми з бабусею заплітали часник у косички, а потім я, ставши на стілець, розвішувала їх під стелею кухні. Це був такий наш ритуал, якого я чекала, щойно починали облітати з дерев перші золоті листочки. Та часник можна зберігати не тільки в косичках. Є і інші способи висушити і зберегти його, щоб спеція не розгубила свої корисні властивості. Ділимося найправильнішими методами!
Які молодці! На Вінниччині, у селі Іванів, вже стала традицією масова ранкова шкільна руханка: енергетичний заряд, бадьорість і  краща продуктивність дітям і вчителям забезпечені!
Без рубрики
Статут для копів: штрафи за розбиті авто и коректність в соцмережах

За мат і конфлікти копи отримають догану, а за розбиті авто заплатять

Поліцейських планують карати за мат на роботі, штрафувати за розбиті авто и нагороджувати пістолетами або кортиками за особливі заслуги. Такі норми вказані в Дисциплінарному статуті Нацполіції, який Верховна Рада планує розглянути цього тижня. “Сегодня” дізналася про подробиці нового законопроекту.

СОЦМЕРЕЖІ І АВТО. Проект ініціював Кабмін, щоб прискорити уже існуючий закон про Нацполіцію. “Є очікування, що Рада проголосує за цей документ. Статут посилить існуючі норми, докладніше роз’яснюючи співробітникам, що дозволено, а що заборонено, — розповів “Сьогодні” помічник голови МВС Іван Варченко. Приміром, за мат, приниження і конфліктність з колегами поліцейському можуть призначити догану; прописано, як діяти при отриманні незаконного наказу (написати письмову відмову і, якщо начальник наполягає на наказі, написати відмову іншому керівнику). “Тепер у статуті є пункт про те, що якщо у працівника є раціональні пропозиції щодо вирішення будь-яких робочих питань, то її можуть впровадити в життя. Вважаю статут кроком до сучасності”, — говорить Варченко. У статуті є норма про обов’язок копів берегти службове майно. Неофіційно силовики нам розповіли: така норма з’явилася після десятків розбитих по всій країні патрульних автомобілів. Експерт в галузі правоохоронної системи, а нині перший заступник силового комітету ВР Микола Паламарчук норму про майно пояснив так: “Якщо авто розбилося після того, як поліцейський блокував ним злочинця, то до правоохоронця немає запитань. Якщо з вини поліцейського — він нестиме матеріальну відповідальність”. Силовики не виключають, що в майбутньому в статуті з’явиться норма, що зобов’язує копів коректно поводитись і висловлюватися в соцмережах. “Наприклад, зараз за антиукраїнську пропаганду у соцмережі теж загрожує звільнення, але хочемо прописати цю норму окремо”, — сказали в МВС. Зараз всі ці пункти чітко не регламентуються.

РИЗИКИ. Рядові поліцейські, прочитавши цей статут, розповіли нам, що звернули увагу на дві норми. “Є такі пункти, які насторожують. Наприклад, те, що заборонено виконувати незаконний наказ, але критикувати його заборонено. Тобто можна понести покарання і за невиконання, і нажити проблем у вигляді догани та депреміювання за критику? Це неоднозначний момент. Якщо на ремонт райвідділу буде дана команда зібрати грошей з порушників закону, то, зрозуміло, що це незаконний наказ. У деяких інших випадках визначити законність чи незаконність складно. Хоча для нашої системи це не рідкість”, — розповів нам один із столичних поліцейських. За його словами, друга норма — поліцейський має право на шанобливе ставлення з боку керівника. “Спілкування в нашій роботі часом зводиться до суцільних матів. Якщо ця норма запрацює і реально покарають після моєї скарги начальника, який кричить на нас просто через те, що це йому подобається, то це буде великим плюсом. Хорошим моментом вважаю і те, що скоротили з року до трьох місяців дію догани (наприклад, перевестися до іншого відділення або посаду з доганою проблематично. — Авт.). Це очевидний плюс”.

Читайте також: Поліція затримала трьох підозрюваних у вбивстві 15-річної дочки знаменитого легкоатлета

Джерело

Related Post