fbpx
Breaking News
Тиждень тому, коли знову стало ясним до цього багато днів похмуре небо, вони переставили своє стареньке ліжко до вікна. І тепер лежали, 90-річний старий і 89-річна стара, загорнуті у ковдру, темряву і ледь чутне дихання одне одного. І ось -заговорили. Інакше, не так, як говорили раніше. Про те, що ніколи ще не було сказане в голос.
Магазинного більше не схочеться! Ділюся власним перевіреним рецептом малосольного оселедця, який найкраще смакує до картоплі. Ні оцет, ні олія для маринаду не потрібні. Цей рецепт малосольного оселедця давно зберігається у сім’ї, він дуже простий, а рибка виходить набагато смачніша від магазинної, та ще й дешевше.
Тaкий салатик подають в багатьох ресторанах. І вiн коpистується великим попитом. Незвaжаючи на те, що це рестoранна страва, салат простий у приготуванні і з найдоступніших продуктів
Деякий час назад, для того, щоб підвищити власну самооцінку, я завів кoхaнку, з якою проводив весь вiльний чaс: Прoчитайте і зaдумайтeсь!
Притча: яk гроші впливають на погляд життя. Цe сaме тe, щo вaрто знати кoжному
Економіка
Стипендії в Україні почнуть платити по-новому: гроші отримають не всі “хорошисти”

Запропоновані МОНом зміни вступлять в силу після цієї зимової сесії.

З 2017 року планується, що стипендію в Україні будуть отримувати не всі студенти з усередненою четвіркою за сесію, а ті, що зайняли високі місця в рейтингу, складеному вузами. Про це повідомляє прес-служба Міносвіти за результатами міжвідомчої наради за проектом Постанови КМУ “Про внесення змін до стипендіального забезпечення”.

“Це абсолютно новий рейтинговий підхід до визначення стипендій, які будуть отримувати студенти. Кожен вуз розробить свої критерії для складання рейтингу, які будуть затверджуватися вченою радою університету за обов’язковим погодженням з органами студентського самоврядування університету”, – розповіла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Міністерство також передбачає, що на 90% місце в рейтингу визначати навчальна успішність, а на 10% – критерії, які визначать вузи. Це допоможе визначити найбільш успішних студентів навіть якщо за результатами сесії всі вони отримали однаковий середній бал.

“Зараз в проекті бюджету закладено 2,97 млрд грн на соціальні стипендії і 2 млрд грн на академічні стипендії. Ми ж пропонуємо перекинути 1,7 млрд грн з соціальних стипендій на академічні, що дозволить не тільки повністю профінансувати збільшені соціальні стипендії, а й забезпечити виплату збільшених стипендій майже для половини студентів”, – підкреслила Гриневич.

Планується, що з 50% студентів, які отримують стипендії, 43% будуть отримувати академічні стипендії за рейтинговою системою, а соціальну допомогу отримають лише 7%.

При цьому для вузів III-IV рівня акредитації мінімальна стипендія буде на рівні 1100 грн, що на 33,4% більше, ніж в минулому році. Кращі студенти будуть отримувати стипендію на 72,9% більше, ніж зараз, – 1600 грн.

Більш ніж на 100% збільшується стипендія для кращих студентів, що навчаються на складних спеціальностях. Зокрема йдться про природно-математичні педагогічні спеціальності (вчителі хімії, фізики, біології і т.д..) та інші математичні, природничі та інженерні спеціальності. Для них стипендія в вузах III-IV рівня акредитації становитиме 2036 грн, у вузах I-II рівня акредитації – 1536 грн.

Мінімальна стипендія для студентів вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації становитиме 830 грн, а для учнів ПТУ – 415 грн.

“Ми зацікавлені, щоб академічні стипендії були більшими, ніж соціальні, щоб студенти з певних категорій громадян не втрачали мотивації до успішного навчання”, – зазначила перший заступник міністра соціальної політики Ольга Крентовська.

“Якщо студенти здають зимову сесію в грудні, стипендію за новими правилами вони отримають вже в січні 2017 року, а якщо сесія в січні – нова стипендія буде в лютому, при цьому ці студенти отримають за січень стипендію за старими правилами”, – пояснила також Гриневич.

Нагадаємо, з завтрашнього дня, 1 грудня, в Україні також зростуть мінімальні соціальні стандарти. Зростання складе трохи більше 10%.

Читайте також: ВЧИТЕЛЬКА УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ БИЛА УЧНЯ ГОЛОВОЮ ОБ ПАРТУ

Джерело.

Related Post