fbpx

Інтернет-провадери готові до початку блокування російських соцмереж «ВКонтакте», «Одноклассники», а також всіх служб «Яндекс» вже в середу, 17 травня, як тільки указ Президента України буде опублікований в офіційних виданнях.

Про це в коментарі «24» розповіло джерело в сфері телекомунікацій, коментуючи указ президента про розширення санкцій проти РФ.

Читайте також: Як захистити своїх дітей від шокуючого контенту на Youtube: важливі поради батькам

«Орієнтовно завтра, можливо, післязавтра буде заблокований доступ до всіх IP-адрес сервісів, які вказані в рішенні РНБО. Ніякої додаткової вказівки ми не чекаємо — тільки публікації в офіційних виданнях», — зазначив співрозмовник.

За його словами, зараз інтернет-провайдери узгоджують технічні нюанси.

У той же час, як пише УП, указ президента про розширення санкцій щодо РФ вступить в силу не пізніше 1 червня.

Про це свідчить порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності.

«Закони України, інші акти Верховної Ради, акти президента України, Кабміну не пізніше ніж у 15-ти денний термін після їх прийняття у встановленому порядку і підписання підлягають оприлюдненню державною мовою в офіційних друкованих виданнях», — йдеться у відповідному указі президента.

Читайте також: Користувачі «ВКонтакті» отримали можливість торгувати

Водночас, в указі про розширення санкцій сказано, що він набирає чинності з дня його опублікування.

Таким чином офіційні друковані видання, якими є  «Офіційний вісник України» і газета «Урядовий кур’єр», повинні опублікувати указ до 1 червня.

У свою чергу у РНБО і СБУ заявили, що питаннями реалізації заборон займатиметься Державна служба спецзв’язку та захисту інформації України. По телефону в цьому відомстві відмовилися надати будь-які коментарі.

Читайте також: Відеохіт: дідусь з Польщі вивчив англійську мову заради зустрічі з онукою (відео)

Джерело

Related Post

facebook