fbpx
Breaking News
Я на пенсії кілька років. Онуків, по суті, у мене немає. Вірніше, є двоє, але я їх не бачила в очі, тому що дочка зі мною не спілкується вже рівно 23 роки. Причина? Мені не сподобався її тупуватий чоловік і я не хотіла, щоб вона за нього виходила заміж. Та найгірше те, що я зіпсувала життя своєму синові, і розуміла я це, з пристойним запізненням
Я була найщасливішою жінкою на світі в той вечір. Про його дружину, що з нею там відбувається, я і не думала. І про дітей не думала. Думала, ну нічого, буде їх на вихідні брати, грошима допомагати. Ми одружилися… Любі дівчата, прочитайте і вдумайтесь. Біжіть від одружених чоловіків. Закривайте очі, затикайте вуха, не вірте, не слухайте, не закохуйтеся! Розплата прийде неодмінно
Найсмачніше “ПТАШИНЕ МОЛОЧКО”, яке я колись їла! Без випічки! Ніжніше-ніжного, тане в роті… Тепер готую лише за цим рецептом, яким зі мною поділилася одна львівська господиня. Як я їй вдячна!
У грудні 2019-го президент отримав 28 тисяч гривень, а виплата так званої “13-й зарплати” Зеленському та керівництву ОПУ не передбачена. 
Біля вікна своєї кімнати сидить маленька дівчинка, якій всього сім років. Батьки знову сваряться
Прогрес
Українець створив унікальні “сонячні” жалюзі, які допоможуть зекономити гроші
Украинец создал уникальные "солнечные" жалюзи. ФОТО

Комунальні послуги для простого українця – дороге задоволення. Разом з тим такий необхідний ресурс, як світло і тепло, можна отримувати безкоштовно – від сонця. Власники будинків можуть встановити сонячні батареї на дахах, але що робити жителям багатоквартирних будинків? Українець Євген Ерік придумав красиве і порівняно недороге рішення проблеми: «сонячні» жалюзі.

Украинец создал уникальные "солнечные" жалюзи. ФОТО

Про це повідомляє Infokava.com з посиланням на ecotown.com.ua

Одне вікно, прикрашене таким незвичайним гаджетом, зможе генерувати до 100 кВт·год енергії в місяць. А обійдуться такі жалюзі в $ 300 з установкою. Ерік розповів AIN.UA, як народився проект SolarGaps і на якій стадії він сьогодні.

Що таке SolarGaps?

«Розумні» жалюзі SolarGaps – це сонячні модулі, які монтуються на віконні жалюзі з внутрішньої або зовнішньої частини віконного отвору. Ці модулі перетворюють сонячне випромінювання в теплову та електричну енергію, роблячи приміщення незалежним від зовнішніх електричних мереж.

Потужність SolarGaps на квадратному метрі віконного отвору досягає 150 Ватт при зовнішньому розміщенні жалюзі і до 100 Ватт при внутрішньому. «Такі жалюзі SolarGaps, встановлені в трикімнатній квартирі з вікнами, що виходять на південь, здатні виробляти до 600 Ватт·год на годину або близько 4 кВт·год в день, а це 100 кВт·год на місяць, – стверджує Євген. – Середнє споживання квартири коливається від 100 до 250 кВт в місяць».

Перетворювач зберігає одержувану енергію і спрямовує її в мережу, щоб живити електроприлади в будинку. А надлишок енергії можна зберігати і накопичувати, а при бажанні навіть продавати за «зеленим» тарифом обленерго, стверджує винахідник:

«Вартість кіловата при споживанні – 1,8 грн., при продажу електроенергії за «зеленим» тарифом – 4 грн.»

Облаштування звичайного вікна в міській квартирі інноваційними жалюзями обійдеться, за оцінками Євгена, в $ 300. Повний перехід на сонячну енергію більш витратний.

«Відключитись від зовнішніх мереж можливо при обладнанні понад 10 метрів квадратних вікон, що виходять на південну сторону, і використання елементів живлення для накопичення і інвертора. Як акумулятор може використовуватися навіть Tesla PowerWall. SolarGaps ідеальні з Tesla Powerwall »

, – заявив Ерік.

Винахідник створив експериментальний зразок, провів випробування і залишився задоволений результатом. Щоб керувати рухом панелей на жалюзі автоматично, він створив додаток для смартфона. З таким концептом відправився на iForum 2016, де на нього відразу звернули увагу – про першу версію SolarGaps написали багато українських ЗМІ.

Перший прототип Євген розробив за власні кошти. Сумарно в проект вже вклали приблизно 500 000 грн.

Украинец создал уникальные "солнечные" жалюзи. ФОТО

Що далі?

На досягнутому Ерік і Крутько зупинятися не збираються. В майбутньому жалюзі хочуть зробити потужнішими – збільшити ККД до 190 ват на метр квадратний вікна за рахунок застосування більш ефективних і надійних модулів. А в мобільному додатку SolarGaps з’явиться статистика генерації електрики і призначені для користувача налаштування. Поки додаток розробили тільки для Android, проте за словами Еріка, iOS-версія не змусить себе довго чекати.

Для запуску серійного виробництва Еріку потрібно орієнтовно $ 200 000. Зараз команда веде переговори з інвесторами – за словами винахідника, проектом зацікавилися кілька інвестиційних компаній.

SolarGaps планують продавати в Європі та Ізраїлі, де вартість електрики в рази вища за українську. У цьому випадку, за словами розробника SolarGaps, окупність проекту складе 3-4 роки.

 

Джерело

Related Post