fbpx
Breaking News
Їжмо й будьмо молодими! Фахівці назвали 5 продуктів, необхідних для жіночої молодості і краси. Вчені рекомендують обов’язково включити ці продукти в раціон, якщо ви  переступили 40-річний рубіж. 
У них кохання? Зірки “Танців з зірками” Ганна Різатдінова і її партнер Олександр Прохоров нарешті розповіли про свої відносини. Учасник шоу “Танці з зірками” Олександр Прохоров зізнався, що з партнеркою Ганною Різатдіновою проводить більше часу, ніж з близькими.
Я от не можу добре заснути на голодний шлунок. А ви теж любите перед сном щось з’їсти? Насправді, нічого страшного в цьому немає, якщо знати, що можна і корисно їсти на ніч, а що – краще не варто. Ось список таких продуктів
Субота – для піци і гри в хованки! Бо прибираємо ми в п’ятницю ввечері – щоб не витрачати на це час у вихідні. Тому що вихідні – для іншого. От ранок суботи, наприклад, – для піци і гри в хованки. Граємося, поки печеться піца. І ще момент: піца повинна бути така, щоб її можна було і маленьким, а значить – максимально з натуральних простих інгредієнтів і корисною. Ми якраз таку і робимо!
Чому не треба виливати воду з-під макаронів? Все просто! Ця вода зробить ваші страви смачнішими
Економіка
Українці втрачають субсидії: кого позбавляють пільг

З початку травня деяким українцям стали відмовляти в наданні субсидій на житлово-комунальні послуги: тепло, електрику, газ. Зміни пов’язані з тим, що в силу вступили нові правила, які, за визнанням самих чиновників, повинні зменшити число претендентів на держдопомогу відразу на 20 – 25%, до 5 – 5,5 млн осіб.

Умови надання пільг переглянули серйозно:

  • Знижено соціальні норми споживання енергії (тепла, електрики і газу).
  • Змінено оцінки доходу сім’ї: аналізуються не середньорічні, а середньомісячні заробітки.
  • Введена заборона на субсидію при наявності заборгованості при оплаті комунальних послуг – від двох місяців. При цьому норма поширюється тільки на поточних одержувачів, оформити нову субсидію з боргами можна.
  • Зменшено терміни опалювального сезону, на який видається субсидія.
  • Зекономлені сім’єю більше не накопичується на рахунку, а списується.
  • Субсидії дозволили отримувати на дачі, причому без прописки.
  • Розмір субсидій збільшується для пенсіонерів, інвалідів та інших непрацездатних громадян;
  • Про зміну робочого статусу субсідіанта, складу зареєстрованих осіб в житлі тепер потрібно звітувати.
  • Це матиме практичні наслідки.

Так, якщо раніше субсидія на опалення, наприклад, квартири в 60 кв. м покривала 330 кубометрів газу, то зараз знижку нарахують тільки на 300 “кубів”, а за час, що залишився 30 кубометрів доведеться доплатити, згідно з діючим тарифом, трохи більше 200 грн.

У такій же квартирі з центральним опаленням субсидія тепер покриває 2,5 Гкал тепла, замість 3,28 Гкал. Різниця обійдеться приблизно в 1,4 тис. грн.

Чиновники запевняють, що людям буде досить і нових нормативів. “Правда, в даному контексті слід зазначити, що дані нормативи – це “загальна температура по палаті”, і погодний фактор був більш сприятливим”, – зауважив у розмові старший аналітик “FOREX CLUB” Андрій Шевчишин.

Скоротився і сам опалювальний сезон: якщо раніше субсидія призначалася з 1 жовтня по 30 квітня, то тепер – з 15 жовтня по 15 квітня.

При цьому економію більше не заохочують: коли сім’я споживає менше позначених нормативів, зекономлений нею залишок більше не записують на рахунок (щоб витратити його в майбутньому), а просто списують. Він йде назад в бюджет. І в майбутній місяць можна буде вийти за рамки нормативу.

“В іншому випадку різницю доведеться доплачувати або починати економити для того щоб вкладеться у відведені ліміти”, – пояснив старший юрист Eterna Law Артем Кузьменко.
Змінив роботу — відзвітуй

На субсидію тепер перестануть претендувати боржники, які не розраховувалися за комунальні послуги більше двох місяців. Пільги не заберуть тільки якщо домовитися про реструктуризацію заборгованості.

Дохід для розрахунку субсидій тепер будуть брати з розрахунку середньомісячного доходу сім’ї, а не річного. Через це “відпадуть” ті, хто отримував низькі зарплати, оскільки з 1 січня 2017 року мінімальна заробітна плата офіційно встановлена в розмірі 3200.
Пільгу не заберуть, якщо домовитися про реструктуризацію заборгованості.

“Також під скорочення субсидування потраплять сім’ї, в яких є студенти – їх дохід, при оформленні субсидій вважається рівним 3200 грн, і безробітні, дохід яких прирівнюється до 6400”, – зауважив експерт Фонду суспільної безпеки Юрій Гаврилечко.

Тепер пільговики (пенсіонери, студенти, учні, військові строкової служби) зобов’язані підтверджувати розмір своїх доходів кожен опалювальний і неопалювальний період. “У минулій редакції вони зобов’язані були це робити один раз на рік”, – розповіла юрист ЮК “Волхв” Ярослава Борка.

Щоб не втратити субсидію доведеться звітувати про зміну роботи, хто виписується і прописується в квартиру, про перехід з централізованого опалення на індивідуальне і навпаки.

Ще зі списку пільговиків викреслили за дорогі покупки – понад 50 тис. грн.

Плата за обман

Після проходження опалювального сезону, потреба в субсидуванні різко знижується, особливо це стосується газу і опалення, в меншій мірі гарячої води. Тому травень і, тим більше, літні місяців не будуть показовим в розрахунках і числі субсідіантов, кажуть експерти.

“Все зміниться в кінці осені, з новим опалювальним сезоном. Кількість одержувачів різко скоротиться не тільки через зміни нормативів і правил, а й зі зростанням доходів через підвищення зарплат – тільки за перший квартал номінальні зарплати в середньому по Україні зросли на 36,8%. Можна припустити, що на 20% витрати бюджету на субсидії будуть знижені”, – зазначив Гаврилечко.

За всі незаконно отримані субсидії, за приховування доходів, помилкові дані передбачені штрафи, а отриману допомогу потрібно буде повернути.

Нові поблажки

Втім, не обійшлося і без хороших новин. Наприклад, навіть у разі прострочення по оплаті послуг ЖКГ понад два місяці, при наявності “поважних причин”, можна попросити про продовження терміну на погашення боргу.

Та й в цілому влада обіцяє розглядати кожну заяву на субсидію індивідуально, враховуючи конкретні життєві обставини людини.

Дізнатися про отримання пільги можна буде по смс або е-мейл.
Збільшити розмір держдопомоги можна буде сім’ям з пенсіонерами, інвалідами або іншими непрацездатними громадянами: соціальну норму споживання на площу квартири дозволять збільшити з 49 до 75 квадратних метрів.

Читайте також: ПОХОЛОДАННЯ В УКРАЇНІ ПРОДОВЖИТЬСЯ

Крім того, на субсидію зможуть претендувати також жителі садових будинків і дачних кооперативів, які до сих пір не могли отримувати пільгу.

“З позитивного також варто відзначити додавання до переліку відшкодування витрат послуги транспортування і розподілу природного газу”, – зазначила Борка.

Втім, як би там не було, це все тимчасові заходи. Правила надання субсидій продовжать міняти. Адже кінцева мета влади – монетизація пільг, виплата їх живими грошима. Для неї напишуть нові правила і нормативи.

“Уже до осені громадяни, які економили отримають живі гроші в результаті монетизації. Можлива зміна самого підходу монетизації з живих грошей в гроші для оплати виключно комунальних послуг”, – спрогнозував Артем Кузьменко.

Джерело.

Related Post