fbpx
Події
В Україні заборонили ще один російський телеканал

В ефірі телеканалу транслювалася передача “Звезда на крючке” за участю російського офіцера.

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вилучила із переліку іноземних програм, які дозволені в Україні, російський телеканал “Охотник и рыболов”.

Про це повідомляє прес-служба Нацради.

“За результатами моніторингу телеканалу “Охотник и рыболов HD”, що має юрисдикцію Російської Федерації, регулятор 23 лютого ухвалив рішення вилучити його із Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що 11 і 12 лютого в ефірі телеканалу транслювалася передача “Звезда на крючке” за участю “героя” Росії російського офіцера полковника ГРУ Генерального штабу ЗС РФ Євгена Конопелькіна.

Читайте також: «У бійця не можна забирати пульт, бо звик до гранати в руці»

“У програмі було наведено інформацію про героїчну службу командира батальйону російського спецназу ГРУ Росії в Чечні, його бажання з дитинства служити у спецназі, описано бойову ситуацію в м. Грозному (Чечня), після участі в якій Конопелькін отримав зірку Героя Росії, що створює для глядачів позитивний образ російського офіцера, який захищає свою країну від бойовиків і відчуває гордість за російську армію”, – додали у Нацраді.

Наголошується, що розміщення в ефірі такої інформації свідчить про наявність порушення вимог частини другої статті 6 Закону України “Про телебачення і радіомовлення”, згідно з якою не допускається використання телерадіоорганізацій для трансляції телепередач, виготовлених після 1 серпня 1991 року, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України.

У Нацраді зауважили, що рішення набуває чинності через місяць після його оприлюднення.

Нагадаємо, впродовж 2014-2016 рр. Держкіно відмовило у державній реєстрації та скасувало прокатні посвідчення на трансляцію понад 500 фільмам і серіалам.

Зазначається, що телесеріали і художні фільми, в яких регулятор вбачає ознаки порушень законодавчих норм, передаються для розгляду Експертній комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів.

Джерело.

Related Post

facebook