fbpx
Breaking News
Серйoзні стосунки, нe для них: Цuм знaкам зодiаку непoгано живeться в холoстяцькому статусі
Я росла в сім’ї, де конфлікти було прийнято вирішувати без крuків, і тим більше без рукoприклaдствa: цікава історія про те, як я врятувала незнайому пару від розлучення
Якa ж вона розумничка! Оcь, як повинна відповідати мужикам, справжня жінка!
“Часник – зимовий рятівник”, – любила казати бабуся, а на столі завжди стояло блюдце з гостро-гіркими, але такими вітамінними зубочками. Ми з бабусею заплітали часник у косички, а потім я, ставши на стілець, розвішувала їх під стелею кухні. Це був такий наш ритуал, якого я чекала, щойно починали облітати з дерев перші золоті листочки. Та часник можна зберігати не тільки в косичках. Є і інші способи висушити і зберегти його, щоб спеція не розгубила свої корисні властивості. Ділимося найправильнішими методами!
Які молодці! На Вінниччині, у селі Іванів, вже стала традицією масова ранкова шкільна руханка: енергетичний заряд, бадьорість і  краща продуктивність дітям і вчителям забезпечені!
Суспільство
Вчені довели, що ліво- та праворукі сприймають світ по-різному

Наш світ заточений під праворуких. Це може підтвердити будь-який шульга, який намагався щось розрізати звичайними ножицями. Праворукі складають близько 90% всіх людей.

Але цей дисбаланс позначається на житті ліворуких людей на більш тонкому і глибокому рівні, ніж використання канцелярських товарів.

Деніел Касасанто, психолог з університету Чикаго, пояснює, яким чином наші переконання, пов’язані з поняттями “правого” і “лівого”, визначають нашу поведінку у різних ситуаціях. Зокрема, наше сприйняття “правого” і “лівого” може вплинути на те, як ми робимо покупки, за кого голосуємо і навіть які імена вибираємо для дітей.

Скажімо, зазвичай слова, які описують позитивні якості, відносяться до “правого” – “правильний”, “праве діло”. Якщо ми говоримо про щось погане, неякісне і здобуте нечесним шляхом, ми говоримо “лівий”. У деяких культурах ця різниця ще більш істотна. Наприклад, в Гані ви не повинні вказувати лівою рукою, бо вона призначена для нечистих справ. У деяких ісламських культурах ви повинні входити в мечеть з правої ноги, а з лівої – тільки в відхоже місце.

“Ми почали з простого досвіду: показували людям зображення інопланетян справа чи зліва на аркуші паперу і просили визначити, який з них виглядав розумнішим, чеснішим і привабливішим, – розповідає Касасанто. – В середньому, правші наділяли більш позитивними якостями прибульців з правого боку, а шульгам більше подобалися істоти зліва”.

“Але ми також хотіли зрозуміти, чи буде ця закономірність спостерігатися в природних умовах, – продовжує психолог. – Один із способів, яким ми хотіли це перевірити, – аналіз спонтанної мови і жестів. Нам дуже допомогли записи дебатів між кандидатами в президенти США. Так сталося, що між 2004 і 2008 роками серед кандидатів двоє були ліворукими, а двоє — праворукими. До перших відносяться Барак Обама і Джон Маккейн, до других – Джон Керрі і Джордж Буш”.

Читайте також: ЯК НАВЧИТИСЯ РАНО ВСТАВАТИ: ДОКЛАДНА ІНСТРУКЦІЯ

Психологи з команди Касасанто розклали всі виступи на окремі невеликі твердження і стали дивитися, які з цих тверджень несли позитивний і негативний посил. Потім дослідники вивчили жести, які використовували кандидати, і відзначили, для яких з них кандидати використовували праву руку, для яких – ліву. В цілому, кожен активніше жестикулював правою рукою, але коли йшлося про позитивні речі (наприклад, коли вони обговорювали бажаний образ майбутнього або те, що викликало схвалення у аудиторії), правші і лівші більше користувалися своєю провідною рукою.

Джерело.

Related Post