fbpx
Breaking News
Довго переживали вони з чоловіком і обговорювали дану тему, що їм робити – але в кінці кінців відразу ж після пoлoгів Світлана підписала відмовний лист і здавалося, забула цю історію назавжди. Хлопчика забрали відразу, як тільки він наpoдився – Світлана навіть не глянула на нього
З будинку мама нахабну доньку виставила, безсовісним чином онуків не пошкодувавши. Прийшла сестра до мене. Я до себе її не пустила – я ж собі не ворог, але і просто пройти повз втомлених племінників, не змогла. Видала сестрі ключі від нашої з чоловіком дачі і викликала їй таксі. Та, як виявилось, даремно
– Ось тобі, що, нормальних дівчат мало? – лаялася вона на Дениса. – Он їх скільки ходить – молодих, красивих, вільних, бездiтних. А ти розлучену з причепом знайшов. Навіщо тобі чуже насіння ростити та утримувати? Думаєш, він тобі хоча б подякує, коли виросте? Ага, тримай кишеню ширше! Ні-і-і, чужих дітей виховувати – марна праця
Зять, коли їде до мене в гості, питає, чи буде його улюблений салатик. І не дарма, бо цей смак – ідеaльний! У ньому зібрані всі найсмачніші продукти, які просто ідеально поєднуються між собою! Здuвуйте i ви свoїх рiдних!
– Слухай, у мене дуже цінна пропозиція. Зараз приїду. – Від візиту Маргарити, я доброго не чекала. Вона дуже скaндальна особа. Замучила свою власну маму до такого ступеня, що та попросила родину дочки з’їхати, тепер, ось, свекруха їх терпить
Україна
Велика перерва в школах: навчальну програму 5-9 класів оновлять

Міносвіти завершило перший етап обговорення нових навчальних програм для 5-9 класів. Батьки просять не витрачати час на копіювання папок, а вчителі просять переставити теми.

Нагадаємо, в червні 2016 року в МОН провели обговорення програми для початкових класів. Програму для 5-9 класів обговорювали онлайн — на сайті “EdEra”, де близько тисячі людей залишили свої пропозиції щодо кожного з 13 шкільних предметів. Зауваження і побажання передані робочим групам, які формують готовий проект програми.

“З 15 до 22 березня таким же чином проведемо обговорення цього проекту. Остаточно зміни будуть прийняті в навчальну програму в червні”, — повідомив заступник міністра освіти Павло Хобзей.

За його словами, однією з основних цілей введення нової програми стане впровадження “наскрізних тем” у процес навчання — “Екологічна безпека та сталий розвиток”, “Громадянська відповідальність”, “Здоров’я та безпека”, “Підприємливість і фінансова грамотність”.

ПРИНЦ І IT. За даними МОН, найбільш обговорюваними предметами стали “Історія”, “Зарубіжна література” та “Математика”. “Філософський сенс “Маленького принца” шестикласники не розуміють, його повинні проходити у 8-му класі. А Марину Аромштам краще читати в дев’ятому (а не восьмому, як зараз) — її твори складні навіть для дорослих”, — вважає вчителька Тамара Денисюк.

Деякі батьки відзначають, що програма вивчення сучасних технологій зараз відстає від реального рівня знань підлітків. “Сучасні діти в 5-му класі вже вміють копіювати файли і папки. Навчальний час потрібно використовувати для отримання корисних практичних занять. Вивчення “Технологій у житті людини” — непотрібна теорія, краще навчити дітей швидко друкувати”, — говорить один з батьків Олександр Литвиненко.

Також вчителі висловили зауваження до розподілу часу з предметів. “Інструктаж з безпеки не потрібно виділяти в окрему тему: ми витратимо на це 15 хвилин, а не цілу годину”, — каже вчитель Ольга Барна. А викладачі географії просять розвантажити щільність програми. “Нехай учні вивчають прямокутні координати пізніше, якщо їм це знадобиться в житті. Ми не освоїмо таку тему, якщо на неї виділяється тільки один урок”, — говорить Тетяна Чопко.

Читайте також: УКРАЇНА ВІДМОВИЛАСЯ ВІД ДОПИТУ ЯНУКОВИЧА В РОСІЇ

У МОН вважають, що перекроїти підручники потрібно і через нестиковки, такі як неправильна послідовність викладу тем. “Тему “Вектори” школярі вивчають вже після того, як з фізики почалася механіка з обчисленням векторів. Їх варто переставляти місцями”, — пояснив Павло Хобзей. Згодні з такою позицією і вчителі. “В 6-му класі ми не можемо вивчати амплітуду коливань температури, так як з математики учні ще не проходили віднімання негативних чисел”, — додає Чопко.

ДІТИ РОЗУМНІШАЮТЬ. На думку експерта Катерини Таранник-Ткачук, зміна програми дозволить зробити її актуальною. “Сучасні діти дуже змінилися. Наприклад, раніше хтось міг не зрозуміти глибокий зміст твору, а зараз все інакше. Можна пробувати читати якийсь роман у молодших класах”.

Джерело.

Related Post