fbpx
Breaking News
Серйoзні стосунки, нe для них: Цuм знaкам зодiаку непoгано живeться в холoстяцькому статусі
Я росла в сім’ї, де конфлікти було прийнято вирішувати без крuків, і тим більше без рукoприклaдствa: цікава історія про те, як я врятувала незнайому пару від розлучення
Якa ж вона розумничка! Оcь, як повинна відповідати мужикам, справжня жінка!
“Часник – зимовий рятівник”, – любила казати бабуся, а на столі завжди стояло блюдце з гостро-гіркими, але такими вітамінними зубочками. Ми з бабусею заплітали часник у косички, а потім я, ставши на стілець, розвішувала їх під стелею кухні. Це був такий наш ритуал, якого я чекала, щойно починали облітати з дерев перші золоті листочки. Та часник можна зберігати не тільки в косичках. Є і інші способи висушити і зберегти його, щоб спеція не розгубила свої корисні властивості. Ділимося найправильнішими методами!
Які молодці! На Вінниччині, у селі Іванів, вже стала традицією масова ранкова шкільна руханка: енергетичний заряд, бадьорість і  краща продуктивність дітям і вчителям забезпечені!
Суспільство
Як п’ятого травня дівчата і відьми гуляють, і що в цей день робити працьовитим господарям

Сьогодні згадують святого Луку. Він був апостолом і учнем святого Павла. Прославився тим, що написав одне з чотирьох Євангелій. Луку також шанували, як іконописця і покровителя живописців і лікарів.

Дівчата 5 травня водили хороводи, розважали себе різними іграми. Однак говорили, що і нечиста сила зараз хоче повеселитися і нашкодити людям. Вірили, що відьми 5 травня стелили на траву, вкриту росою, полотно та водили хороводи. Причому, ці відьми були вагітними, а тому, якщо жінка хотіла позбавитися від безпліддя, їй слід було підійти до лісової галявини, над якою весняний пара піднімається, а потім, побачивши відьом, повністю роздягтися і непомітно стати в хоровод на полотно.

Потім від полотна слід було відірвати шматок і втертися ним. Це і обіцяло швидку вагітність. Однак багато хто вважав, що, якщо жінка потрапить в хоровод відьом, то ті підкинуть в її черево відьмененка, а сама матір залишиться в підпорядкуванні у нечистої сили.

Не варто йти в ліс одному у цей день, оскільки нечиста сила 5 травня диявольські хороводи водить і може за собою повести.

Цей день також був важливим для посівів. У цей день висаджували цибулю. Селяни знали, що рослина володіє цілющими властивостями.

Читайте також: У КОГО В УКРАЇНІ ЗАБЕРУТЬ СУБСИДІЇ

Народні прикмети на 5 травня

Місяць у ніч на 5 травня рано сходить на небі – будуть ранні морози, а сіяти, за прикметами, краще всього ранню цибулю-сіянку

При убуваючому Місяці 5 травня з посівами краще почекати

Якщо зозуля 5 травня кує голосно і довго – погода найближчими днями буде хорошою

Гроза в цей день – буде багатий урожай

Вранці встановилася ясна погода – прикмета до того, що можна проводити посівні роботи.

Джерело.

Related Post