fbpx
Здоров'я
Яка робота підвищує ризик померти

Вчені постаралися зрозуміти, як робота позначається на здоров’я літніх жителів США. Всього було проаналізовано близько 2,5 тис. Американців, які не вийшли на пенсію і продовжили працювати після 60-ти років. Дослідників цікавило рід діяльності людини, ступінь відповідальності, а також те, наскільки учасники експерименту були вільними у прийнятті рішень на своїх робочих місцях.

Семирічне спостереження привело до невтішних висновків. За словами представляє Університет Індіани Еріка Гонсалеса-Мулі (Erik Gonzalez-Mule), відповідальна робота навіть за умови високої свободи дій збільшувала шанси людини померти за спостережуваний період на 15% (в порівнянні з тими, хто не займав відповідальні посади). Також експерти з’ясували, що якщо важка робота “сусідить” з низькою право вільно вирішувати, то шанси померти збільшуються на 34%. Результати дослідження медиків з США були викладені у виданні Personnel Psychology.

Велике значення мав рід діяльності. Важка фізична робота на промислових підприємствах або відкритому повітрі найбільше збільшувала шанси на передчасну смерть. А ось офісні співробітники ризикують своїм життям набагато менше.

Самі вчені зовсім не наполягають на тому, щоб після 60-ти все кидали свою роботу. Найкращий спосіб уникнути непотрібних проблем – добиватися у керівництва більшої свободи дій. Це дозволить мінімізувати безліч проблем зі здоров’ям.

Читайте також: Прості поради, що допоможуть вам подолати хронічну втому

Джерело

Related Post